Санкції проти Росії за окупацію Криму продовжать, – Ташева

Таміла Ташева. Фото: qha.com.ua

Представництво президента в АР Крим працює над введенням санкцій проти так званих суддів Криму, які продовжують порушувати права людини на окупованому півострові. Окрім того, український уряд працює над продовженням міжнародних санкцій проти Росії.

Про це в ефірі програми “На самом деле: Крым” на телеканалі “Дом” розповіла заступник постійного представника президента України в АР Крим Таміла Ташева.

“Щодо введення санкцій, то представництво не має можливості самостійно подавати певні особистості на санкції, однак це можна робити через президента. Насамперед ми збираємо ті дані, які є на території півострова, тобто про тих людей, які системно порушують права людини на півострові. Нещодавно ми передали черговий список суддів, громадян Російської Федерації, які приїхали на територію півострова і порушують права людини. Ми передали дані в прокуратуру АРК, СБУ”, – зазначила Ташева.

Так, у прокуратурі вже пообіцяли відкрити кримінальні провадження щодо цих “суддів”. Також ці дані передаються до посольств інших країн для введення нових санкцій проти осіб, які порушують права людини в Криму.

Окрім того, за даними Ташевої, міжнародні санкції проти Росії за окупацію Криму будуть продовжені.

“Наскільки нам відомо від наших міжнародних партнерів, санкції щодо порушення територіальної цілісності України і спроби анексії Криму триватимуть. Чи будуть вони посилюватися – це питання, пов’язане із системною роботою з нашими міжнародними партнерами”, – додала вона.

Прямий ефір