Найменшому пацієнтові — 2 місяці: як працює дитяче COVID-відділення у Краматорську

Ілюстративний скріншот відео: Суспільне Донбас

У Краматорську Донецької області на базі реанімаційного та інфекційного відділень Дитячого територіального медичного об'єднання Краматорської міськради (КНП "ДТМО") облаштували 30 ліжок для дітей, хворих на коронавірус. Шпиталь приймає пацієнтів не тільки з Краматорська, але й з інших міст області. Про це інформує "Дом" із посиланням на "Суспільне".

Як розповіла лікарка-інфекціоністка Наталя Сімейко, нині в COVID-шпиталі інфекційного відділення № 2 перебувають 19 дітей, двоє з них — в реанімації. Найменшому пацієнтові — 2 місяці.

За її словами, до стаціонару маленькі пацієнти надходять із такими симптомами, як лихоманка, нежить, кашель. На стаціонарному лікуванні діти перебувають не менш ніж 2 тижні.

"Можливі також прояви, схожі на кишкові захворювання, може бути рідке випорожнення, блювота і лихоманка. Здебільшого діти надходять середньої важкості. Але бувають випадки, коли дуже довго сидять вдома та не звертаються по допомогу, тоді стан важкий й дитина потребує реанімаційного відділення", — сказала Наталя Сімейко.

Ліки, що передбачені COVID-пакетом, пацієнти отримують безплатно.

"Динаміка у нас майже стабільна. Десь 19-20 пацієнтів у нас постійно перебувають, від моменту відкриття госпіталю. Сказати, що кількість хворих загальна зменшилась, ми ще не можемо", — повідомила генеральна директорка КНП "ДТМО" Наталя Капуста.

Також у листопаді медзаклад почав отримувати фінансування, передбачене COVID-пакетом від Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Цього тижня запрацював кабінет вакцинації.

"Кабінет вакцинації працює та обслуговує не тільки дитяче населення. Ми націлені на вакцинацію і дорослого населення. Ми отримали вакцину. Ми створили бригаду й отримали договір с НСЗУ на цей пакет послуг", — додала Капуста.

Читайте також: COVID-вакцинація дітей віком від 12 років в Україні — все, що потрібно знати (ВІДЕО)

Нагадаємо, що пандемія COVID-19 демонструє найяскравіше, як людьми рухає страх. Суспільство розділилося на два фронти — тих, хто щепиться, бо боїться захворіти, і тих, хто бояться побічних дій вакцини, тому не поспішають робити щеплення. Тим часом лікарні заповнюються важкими пацієнтами, зрівнюючи шанси на порятунок як скептиків, так і прихильників вакцинації. Як розвивається пандемія коронавірусу в Україні, та як вакцинація допомагає українцям рятувати свої життя — читайте тут.

Читайте також: "Побічка" у дітей від COVID-вакцини — інформація очільника нацгрупи імунологів

Прямий ефір