Найнебезпечніший напрямок боїв на Донбасі назвав Жданов

Ситуація на Донеччині на 9 травня. Ілюстрація: twitter.com/War_Mapper

На півночі Донбасу зараз найнебезпечніші напрямки — район Ізюма та підступи до Сєвєродонецька. Про це сьогодні, 9 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів військовий експерт Олег Жданов.

"Найнебезпечніші райони — це Ізюмський напрямок і район Сєвєродонецька (Луганська область). Я так уже розумію, що формується новий напрямок — Луганський напрямок, це від Луганська у бік Сєвєродонецька. Ось це найнебезпечніша на сьогодні точка на лінії фронту. На півдні — це, звичайно, Маріуполь, який продовжує боротися, попри всі спроби російської армії взяти штурмом завод "Азовсталь", — сказав Жданов.

Згідно з планами окупантів, після захоплення Сєвєродонецька вони підуть на Слов'янськ, а потім — на Краматорськ. На Слов'янськ вони можуть висунутися й з боку Ізюма. І таким чином противник хоче взяти в кільце українські війська. Жданов упевнений, що взяти в оточення ЗСУ на цих ділянках "на сьогоднішній день малоймовірно".

"Бо з півдня від Донецька практично просування немає. Там все зупинено. Там ми практично не зрушили з місця, ми утримуємо позиції саме на тій лінії, яка була ще 2014 року. Північ — це єдиний район, де їм вдається ще трохи просуватися в напрямку до Сєвєродонецька", — продовжив він.

Жданов зазначив, що на Донбас вже прибуло західне озброєння, що суттєво посилює ЗСУ.

"Ми дійсно застосовуємо цю зброю на лінії фронту. Це дуже сильно допомагає нам, тому що західна техніка дає можливість вести дистанційну війну. Тобто з мінімальним наближенням до супротивника і з максимальним вогневим ураженням на великих дистанціях", — пояснив експерт.

Але для анонсованої Кремлем "великої битви" на Донбасі росіянам не вистачає живої сили. Поповнити втрати Росія планує шляхом перекидання в Україну своїх найманців із Сирії.

"Що стосується Сирії. Якщо взяти всіх російських військовослужбовців сухопутних і повітряно-космічних військ, які там знаходяться, — це десь 3-4 тис. осіб. Якщо вони всі погодяться, то так, їх перекинуть до України для подальшої війни. Але ця цифра — крапля в морі. Вона не вирішує нічого. Це 3-4 батальйонно-тактичні групи, які можуть лише посилити якийсь один напрямок", — спрогнозував Жданов.

Читайте також: Навіть авіація не допоможе: чому ЗСУ не можуть штурмувати Маріуполь — пояснення Жданова

Медіа-партнери
Прямий ефір