Украина наш дом

Саакашвілі у в'язниці в Грузії набагато небезпечніший, ніж на волі в Україні, — політолог

Гела Васадзе. Скриншот видео: kanaldom.tv

Для грузинської влади Міхеіл Саакашвілі, затриманий 1 жовтня у Тбілісі, небезпечніший за ґратами в Грузії, ніж на волі в Україні. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив грузинський політолог Гела Васадзе.

Приїзд Саакашвілі до Грузії варто розцінювати як крок відповідального політика, лідера опозиційної партії, вважає експерт.

"Міхеіл Саакашвілі приїхав, тому що він не міг не приїхати. Тому що це крок політика. Це крок відповідального політика. Це крок політика, який є лідером найбільшої опозиційної партії, яка свого часу провела системні реформи в країні та створила сучасні державні інститути. Про ці реформи вже написані книги, їх уже викладають в університетах. Тому приїзд Саакашвілі — це крок, по-перше, для політики, по-друге, для історії", — уточнив Васадзе.

На думку політолога, Саакашвілі прагне увійти до історії за допомогою яскравих політичних кроків і рішень.

"Він прекрасно розумів, що він увійде до історії: або як людина, що залишила країну й не зробила нічого, аби повернути свою партію до влади, або як людина, яка здатна на дуже яскраві серйозні політичні вчинки. Повернення — це був серйозний політичний вчинок. Багато хто в Грузії здивувався цьому. Але факт залишається фактом", — наголосив Васадзе.

Затримання Саакашвілі ставить чинну владу Грузії в скрутне становище, переконаний експерт.

"Зараз Саакашвілі в тюрмі. І це в досить скрутне становище ставить нинішню владу. Тому що Саакашвілі в тюрмі набагато небезпечніший, ніж Саакашвілі в Україні, запевняю вас. Саакашвілі в Україні абсолютно не небезпечний для нинішньої влади, а ось Саакашвілі в тюрмі — це дуже велика проблема й "головний біль"", — акцентував Васадзе.

Приїзд Саакашвілі до Грузії мобілізував електорат, доповнив політолог. Раніше це завдання опозиції виконати не вдавалося.

"Завданням будь-якої політичної партії є мобілізація власного електорату й тих, хто вагається. До сьогодні мобілізувати електорат опозиції явно не вдавалося. Тобто опозиція мала бляклий та банальний вигляд. А вчинок Саакашвілі — це, звісно, мобілізація електорату", — підсумував Васадзе.

Повна версія програми: Затримання Саакашвілі — подробиці та коментарі експертів

Нагадаємо, Міхеіла Саакашвілі — президента Грузії 2004-2013 рр. і голову виконавчого комітету Національної ради реформ України — затримали 1 жовтня у Тбілісі. Цього дня він прибув на батьківщину, щоб підтримати опозицію на муніципальних виборах. 2 жовтня в Грузії обирають мерів міст та представницькі муніципальні органи (сакребуло).

Прямий ефір