Саакашвілі — політик-революціонер, він розривався між Україною та Грузією, — експерт

Владимир Фесенко. Фото: kanaldom.tv

Рішення Міхеіла Саакашвілі вирушити до Грузії напередодні місцевих виборів закономірне, оскільки політик не міг покинути опозицію у вирішальний для країни час. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив політолог Володимир Фесенко.

"Я не був здивований. Уже останніми роками президентства Порошенка, коли Саакашвілі активно брав участь в опозиційному русі проти Петра Олексійовича, було очевидно, що він розривається між Україною та Грузією. Так, Саакашвілі отримав громадянство України, відновив його після того, як його позбавили громадянства [указом президента Порошенка]. Але все-таки його тягнуло на батьківщину. Він не міг кинути своїх товаришів, друзів у тій складній політичній боротьбі, яка там відбувається впродовж останніх років. Я думаю, що він довго думав над цим поверненням", — уточнив Фесенко.

Саакашвілі вирушив на батьківщину, оскільки, незважаючи на те, що реалізував свій досвід і знання в Україні, не міг залишатися осторонь від подій у Грузії, вважає експерт.

"Треба зважати на те, що це ось такий тип політика-революціонера. Він повинен бути постійно в боротьбі, він не може спокійно займатися рутинною політичною роботою. Так, в Україні він очолював раду реформ. У нього багатий досвід успішних реформ, і він цей досвід передає в Україні. Але все-таки його тягнуло на батьківщину", — зазначив Фесенко.

2 жовтня в Грузії відбуваються місцеві вибори, партія Саакашвілі перебуває в опозиції, а стосунки між владою та грузинською опозицією дуже складні, наголосив політолог. Саакашвілі хоче домогтися дострокових парламентських виборів.

"По суті, в Грузії така перманентна політична криза. І вже були конфліктні ситуації. Була навіть домовленість між владою та опозицією про те, що якщо на цих місцевих виборах опозиція покаже досить вагомий результат, то будуть дострокові парламентські вибори. Потім, щоправда, від цієї домовленості влада відмовилася. Тому зараз на місцевих виборах для грузинської опозиції та, напевно, для самого Міхеіла Саакашвілі — це гра ва-банк. Тобто потрібно будь-що домогтися не просто перемоги на виборах, а домогтися дострокових парламентських виборів", — деталізував Фесенко.

Вирушаючи до Грузії, Саакашвілі розумів, що ризикує втратити свободу, проте прагнення вплинути на внутрішньополітичну ситуацію в Грузії виявилося сильнішим, переконаний експерт.

"Саакашвілі розумів, що його заарештують, думаю, він свідомо йшов на цей ризик. Для нього дуже важливо підняти всіх представників опозиції на масові протести й таким чином вплинути на внутрішню грузинську ситуацію. Навіть через арешт і ризик опинитися у в'язниці на кілька років", — підсумував Фесенко.

Повна версія програми: Затримання Саакашвілі — подробиці та коментарі експертів

Нагадаємо, Міхеіла Саакашвілі — президента Грузії 2004-2013 рр. і голову виконавчого комітету Національної ради реформ України — затримали 1 жовтня у Тбілісі. Цього дня він прибув на батьківщину, щоб підтримати опозицію на муніципальних виборах. 2 жовтня в Грузії обирають мерів міст та представницькі муніципальні органи (сакребуло).

Медіа-партнери
Прямий ефір