Украина наш дом

З Путіним потрібно говорити з позиції жорсткої сили, — російський політолог

Дмитрий Орешкин. Фото: svoboda.org

Найдієвішим аргументом в діалозі з Володимиром Путіним є сила. Про це у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" заявив російський політолог Дмитро Орєшкін.

На думку політолога, під виглядом навчань, заради яких Росія нібито і стягувала війська на кордон з Україною, Володимир Путін намагався створити перевагу в полеміці із Заходом, проте зустрів скоординовану позицію світової спільноти, яка висловила підтримку Україні.

"Очікувалося, що Захід, Америка, Україна злякаються, проситимуть помилувати й що-небудь Путіну дадуть. Але сам він розраховував на зниження санкцій. Власне кажучи, він так Байдену і сказав: якщо хочете вступати в дискусію з цього приводу, то припиняйте займатися санкціями. Наступного дня Байден ввів нові санкції, показавши, що залякати не вдасться", — сказав Орєшкін.

Сподіватися на повне відведення російських військ від українського кордону не варто, оскільки Путіну треба підтримувати деяку напругу на кордоні, додав експерт.

"З одного боку, різко знизилася реальна загроза військової конфронтації, а з іншого — немає жодних підстав розслаблятися. Кращий аргумент у розмові з Володимиром Путіним — це жорстка сила. Тому що у нього така психологія, він так сприймає дійсність", — підкреслив він.

На думку Орешкіна, допомогти нейтралізувати агресію Росії може "жорстка реакція, демонстрація готовності "зустріти не тільки квітами"".

"Коли він зараз збирав війська на кордоні України — це був відкритий хід, публічний блеф. Чому це не могло перейти в реальну фазу військового зіткнення? Тому що в Україні були готові. Там мали намір його зустріти, серйозно побоювалися — і цілком правильно робили. Оскільки Путін — людина дуже раціональна, він зважив шанси й зрозумів, що витрати будуть недозволено великі. Це найкращий досвід для України. Для того, щоб Путін на вас зважав — будьте достатньо сильними", — продовжив він.

При цьому прогнозувати подальше можливе загострення поблизу українських кордонів вкрай складно, оскільки "Володимир Путін дуже досвідчений, сильний і далекоглядний маніпулятор", якому "вигідно тримати тліючий конфлікт в тілі України".

"Він розуміє, що треба підтримувати ситуацію керованого хаосу. Для цього є "ДНР", "ЛНР". У потрібний момент у це вогнище, яке тліє, підливається гас, і під Україною розводиться вогонь", — прокоментував експерт.

Повна версія інтерв'ю: Відведення військ і подальші плани Кремля: інтерв'ю з російським політологом Дмитром Орєшкіним

Прямий ефір