З податком на третю квартиру: нардепи домовилися про "ресурсний" законопроєкт

Верховна Рада. Фото: Facebook

Народні депутати дійшли консенсусу щодо "ресурсного" законопроєкту №5600 і планують проголосувати його цього тижня. Про це сьогодні, 29 листопада, у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Олена Мошенець.

"Цей законопроєкт має бути ухвалений цього тижня. Він пов'язаний з бюджетним процесом і затвердженням бюджету на 2022 рік, тому що за ним є конкретні статті, за якими передбачається збільшення дохідної частини бюджету", — сказала вона.

Цей законопроєкт, який стосувався підвищення окремих видів податків, викликав багато питань.

"Так, він викликав багато питань. Але, зрештою, профільний комітет [Верховної Ради] знайшов консенсус. І на сьогодні вилучена частина змін, які передбачалися цим законопроєктом. А інша частина, яка знайшла підтримку в комітеті не лише з боку нашої фракції, — залишилася", — повідомила Мошенець.

На її думку, після доопрацювання законопроєкту фіскальне навантаження розподілено досить збалансовано.

"Тобто основний наголос йде все-таки на тих юридичних осіб, які мають можливість для сплати податків. Наведу приклад по третій квартирі, яка оформляється дуже часто на фізосіб — але тут фізособи дуже часто використовуються для юридичних осіб, щоб оптимізувати певні оборудки. З третього об'єкта такі угоди будуть оподатковуватись. Я думаю, що будь-яка розсудлива людина розуміє, що середньостатистичний українець не продає на рік по три квартири та не купує, це, як правило, використовується для того, щоб оптимізувати оподаткування для юридичних осіб. Тому, мені здається, це цілком аргументовано", — сказала нардепка.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": засідання фракції "Слуга народу", ймовірність нападу РФ та COVID-штам "омікрон"

Нагадаємо, законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" стосується підвищення деяких податків і зборів. Планувалося, що він допоможе залучити до держбюджету близько 30 млрд грн.

Законопроєкт було ухвалено у першому читанні 1 липня. Після цього до нього надійшло понад 11 тис. поправок.

Читайте також: Плануємо затвердити бюджет-2022 у другому читанні цього четверга, — Мошенець

Прямий ефір