Рушниці-антидрони для ЗСУ виробляють українські інженери: дальність дії — до 4 км (ВІДЕО)

Рушниця-антидрон. Скриншот відео: kanaldom.tv

Військовослужбовці 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади збили російський безпілотник-камікадзе "Куб". Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України. Апарат, розроблений концерном "Калашников", до оператора не повертається та атакує ціль або вертикальним пікетуванням, або спускається на парашуті та вибухає. У боротьбі з російськими дронами українським військовослужбовцям допомагають як закордонна військова техніка, так і розробки українських інженерів, повідомляє "Дом".

Російська армія використовує безпілотники для розвідки, коригування вогню та атаки українських позицій. Щоб завадити їм "бачити", українські інженери виготовляють спеціальне обладнання.

"Натиснути кнопку пуску і все. Я працюю по дрону. Рушниця зашуміла, це означає, що вона генерує перешкоди зараз, і дрон попав в зону дії цієї рушниці. Супроводжуємо його рух, якщо він рухається, і знешкоджуємо його", — показав представник компанії Ярослав Філімонов.

Цю високотехнологічну зброю створюють українці.

"На цьому робочому місці відбувається збірка захисного корпусу для рушниці, а тут підготовка комплектуючих для рушниці, для акумулятора… А там заготовка основного акумуляторного блоку для батареї рушниці", — розповів керівник виробництва Сергій.

На Прикарпаття підприємство переїхало з Києва на початку повномасштабного вторгнення Росії. За словами його керівника, із собою змогли вивезти лише основний інструментарій та трохи комплектуючих. На новому місці роботу розгорнули швидко, оскільки попит дуже великий. Підприємство працює без вихідних.

"Від самого початку війни ми зіткнулися зі шквалом телефонних дзвінків і запитів. Всі хочуть на вчора. І ми розуміємо, адже ця рушниця фактично спасає людські життя. В цілому рушниця-антидрон є засобом ведення окопної війни. Основними покупцями є волонтерські організації та благодійні фонди. Це є суто український продукт, розроблений в Україні українцями", — повідомив Філімонов.

"Є літальні апарати ворожі, яким необхідно протидіяти. Від цього залежить життя, ефективність ведення бойових дій. Для військових наявність таких приладів дуже важлива. Дає їм можливість ефективно виконувати бойові завдання і мати перевагу над суперником", — додав представник координаційного центру SaveUkraineNow Тарас Герула.

Розробники кажуть, що апарат є максимально простим у використанні. Спеціального тривалого навчання не потрібно.

"Аби навчитися ним користуватися, потрібно до п'яти хвилин. Ми зробили його таким чином, щоб на ньому була лише одна кнопка — увімкнення і вимкнення. І все. Тут більше немає додаткових налаштувань", — каже представник компанії.

Що відбувається з безпілотником, якщо на нього направити цю рушницю? Розробники пояснюють: антени на рушниці блокують сигнал дрону, і той моментально втрачає орієнтири, стає некерованим. Дальність дії може досягати до 4 км.

Розробники змушені були модернізувати апарат через дефіцит комплектуючих. Багато деталей зараз купити неможливо, тому що їх не виготовляють. Тому їх намагаються замінити аналогами. Але кидати свою справу не збираються. Кажуть, що поки можуть виробляти заради захисту неба над українськими позиціями, робитимуть це.

Читайте також: Дрони на службі української армії — експерт розповів про типи БПЛА

Нагадаємо, бойові дрони стали ключовими учасниками російсько-української війни. Щодня ударні безпілотники "Байрактар" ​​(Bayraktar) знищують техніку окупантів. Безпілотні літальні апарати (БПЛА) у нинішній війні широко застосовуються обома сторонами, але ті, що використовують українські захисники, та російські безпілотники мають низку відмінностей.

Читайте також: Чи є аналоги у "Орлана" — Долінце оцінив якість російського безпілотника (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір