Рушник-свідчення та свічки скорботи: пам'ять жертв Голодомору вшанували в музеї просто неба (ФОТО, ВІДЕО)

Свічки скорботи. Фото: kanaldom.tv

У храмі Святителя Миколая Чудотворця у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Києві сьогодні, 25 листопада, запалили свічки скорботи та ділилися спогадами, інформує "Дом".

Тут відбулося поминальне богослужіння за жертвами Голодомору. Штучно створений голод у 1932-1933 роках забрав життя майже 4 млн. українців. Після богослужіння присутні ділилися своїми історіями, як радянська влада намагалася знищити українську націю. Про рушник-послання розповів протоієрей Андрій Власенко. Знайшов його на Полтавщині.

"На ньому були цифри "1933", дерево, до дерева прив'язаний кінь і пес прив'язаний. Це символіка нещастя, це символіка горя людського. Мене це вразило тоді і зараз вражає, як у когось, якоїсь жінки, знайшлися сили і сміливість, зрештою, вишити тоді, під час цих страшних репресій і Голодомору, такий рушник і таким чином залишити послання", — каже отець Андрій.

Свічки скорботи. Фото: kanaldom.tv
Свічки скорботи. Фото: kanaldom.tv
Свічки скорботи. Фото: kanaldom.tv

Співробітники Національного музею народної архітектури та побуту України приєдналися до Всесвітньої акції "Запали свічку пам'яті". Із запалених лампадок виклали хрест. Біля нього — п'ять колосків. Це нагадування про так званий "Закон про п'ять колосків", який започаткував Голодомор в Україні. За розкрадання соціалістичної власності він передбачав розстріл із конфіскацією всього майна.

"Напевно, нащадки тих, хто віддавав тоді команди знищувати найбільшу європейську землеробську націю, найбагатшу хлібом країну в Європі, нащадки тих зараз віддають команди там, на Сході України, вбивати нащадків тих, кого вони свого часу заморили голодом", — каже генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Пов'якель.

Всеукраїнський день пам'яті жертв Голодомору традиційно відбувається у четверту суботу листопада. Цьогоріч свічки пам'яті запалять 27 листопада.

Читайте також: Підсумки 25 листопада: протидія агресії РФ, створення національного авіаперевізника та провокації на Донбасі (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Києві відкрилася виставка картин із приватної колекції, присвячена темі Голодомору. На полотнах зображено всі жахи, з якими зіткнулися українці у 1932-1933 роках.

Медіа-партнери
Прямий ефір