Украина наш дом

Рублі, блокування зв'язку та підготовка російськомовних шкіл — що відбувається на окупованій Херсонщині (ВІДЕО)

Мітинг у Херсоні, 5 березня 2022 р. Фото: Facebook

Нав'язування рубльової системи, заміна українських державних символів та зміни в системі освіти. Саме так Росія всіляко намагається закріпитися на окупованих українських територіях, передає "Дом".

Окупанти знімають державні прапори України та демонтують вказівники українською мовою по всій Херсонській області. А в Мелітополі вони навіть перефарбували фонтан на площі Перемоги.

Російська влада всіляко намагається відрізати людей від підконтрольної Україні території. Наразі вже вкрай важко та небезпечно виїхати з окупованої області, розповідає місцевий житель Володимир. Йому дивом вдалося виїхати наприкінці березня. На Херсонщині в нього залишилося багато знайомих. Вони розповідають, що окупанти намагаються блокувати інтернет та українських операторів мобільного зв'язку.

"У Херсоні зв'язок є періодичний і не скрізь. Потрібно шукати місце на балконі або на високій точці. У сільській місцевості теж не можна сказати, що він скрізь є. Теж треба шукати місця. Частково окупанти зіпсували мобільний зв'язок", — розповів політолог Володимир Молчанов.

Окупаційна влада намагається запровадити і рублі. Проте їх у побуті небагато. Усі українці користуються гривнями. Російська валюта проникає до Херсона у вигляді одноразових виплат або як розрахунок за експорт продуктів до Криму. Але так звану "рублеву зону" все одно намагаються запровадити.

На захоплених територіях перестали вести мовлення українські канали. Натомість громадянам України пропонують дивитися російські, зокрема "Крим-24". В ефірі останнього виходять спеціальні випуски новин для тимчасово окупованих територій.

Крім того, у регіоні мають намір відкривати й російськомовні школи.

"Я спілкувався з однією вчителькою з Генічеської громади. Жодна школа у них не запустилася. Їм поставлена ​​умова до 15 травня подумати і сказати, чи співпрацюватимуть вони з окупаційною владою. Поки що ніхто не виявив такого бажання. Тому вони перевезли кілька вчителів з Криму в Херсон. Можливо, одна установа і відкриється", — зазначив Молчанов.

Але, попри всі зусилля окупаційної влади, у Херсоні, як і в інших містах, більшість жителів — з проукраїнською позицією. Масових мітингів під українськими прапорами поменшало. Натомість деякі жителі області партизанять та всіляко натякають російським військовим, що їх на Херсонщині бачити не хочуть.

Читайте також: "На 9 травня зібрали колаборантів та приїжджих для картинки": Лагута — про реалії Херсонщини

Прямий ефір