Рубль упав, інвестиції побігли: наслідки для Кремля агресії проти України перелічив Орешкін

Володимир Путін. Фото: novayagazeta.ru

Заяви Заходу про протидію агресивним намірам Кремля щодо України економічно позначилися на падінні курсу російського рубля. Таку думку у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив російський політолог Дмитро Орешкін.

"У Кремля та "колективного Путіна" проблема полягає в тому, що їх перестали боятися. Тому що раніше ніхто не розумів, чого можна очікувати. Ніхто не міг очікувати в Україні та на Заході, що ось так легко буде забутий Будапештський меморандум і що Крим так легко відстрижуть. Світ був приголомшений цим. І з погляду Володимира Путіна це був дуже великий успіх, і 86% співвітчизників його підтримали", — сказав Орешкін.

А зараз, на його думку, Путін став передбачуваним. Захід розуміє, яких дій очікувати від Кремля, тому так жорстко кажуть щодо потенційного розширення агресії РФ проти України.

"І для Путіна це проблема. Тому що зрозуміло ж, що він на цю українську ескападу не піде. У нього на це немає ресурсів. Якщо раптом він почне війну, то втрати в будь-якому разі будуть у багато разів вищі, ніж отримані якісь плюси. Та які плюси? Будуть труни, буде війна, буде знищення братнього близького народу, який ще недавно можна було називати братнім, а тепер завдяки політиці Володимира Путіна ми дивимося одне на одного через проріз прицілу, санкції. "Русский мир" стає токсичним", — акцентував політолог.

"Тобто він воювати не піде. І Захід йому відповідає зовсім не так, як Путіну хотілося б. Захід каже: а ми готові, а ми покараємо, а ми змусимо заплатити дуже дорогу ціну", — додав він.

І в цьому сенсі Захід уже виграв.

"Рубль упав, інвестиції з Росії побігли. Оцінка на біржі російських блакитних фішок впала на 15 млрд дол. Це ж серйозні втрати. Лише реакцією на те, що Захід сказав, що діятиме жорстко", — наголосив Орешкін.

Тому в Путіна зараз є проблема, як повернути серйозне ставлення до себе з боку Заходу.

"Він програє по-великому. Тому йому треба виграти по-маленькому. Тому він заявляє, наприклад, що він вимагає від НАТО гарантій нерозповсюдження. Цілком можливо, що він ці гарантії отримає в якійсь формі, а може, і ні. Але у всякому разі йому треба показати, що він змусив свою думку брати до уваги, він змусив НАТО з ним домовлятися", — пояснив політолог.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": Послання президента, масові акції та сигнали НАТО для РФ

Прямий ефір