Украина наш дом

Розширення НАТО, посилення та навчання: як агресія Росії струсила Альянс

Штаб-квартира НАТО у Брюсселі. Фото: ap.org

З початку серпня Німеччина, Італія та Угорщина патрулюють повітряний простір над країнами Балтії. Вони змінили бельгійські, французькі та іспанські підрозділи, які охороняли східний фланг НАТО з квітня. Чотири угорські винищувачі JAS-39 розташовані на авіабазі Шяуляй у Литві, чотири німецькі Eurofighter — в естонському Емарі, італійські Eurofighter базуються в польському Мальборку, передає "Дом".

У НАТО переконані: поряд із таким сусідом, як Росія, ніхто не може почуватися в безпеці.

"Патрулювання повітря з боку НАТО є чітким прикладом солідарності Альянсу в дії. У той час, коли європейську безпеку кардинально змінила війна Росії проти України, винищувачі НАТО готові будь-коли захистити повітряний простір Альянсу", — заявила офіційна представниця НАТО Оана Лунгеску.

Агресія Росії проти України змусила країни Альянсу розпочати масштабну кампанію з переозброєння. Наприклад, Польща планує подвоїти кількість військових і найближчими роками витрачати на оборону не 2, а 5 відсотків від ВВП. Тепер усі новинки оборонної промисловості країни НАТО активно випробовують на спільних маневрах — у липні у Чорному морі, а у жовтні розпочнуться навчання Альянсу та країн тихоокеанського басейну в Індії.

"Я думаю, що всі розуміють, що відбувається недалеко звідси. І, ви знаєте, я думаю, що це проливає світло на той факт, що альянс НАТО міцний, як скеля. І ми ніколи не сумнівалися в цьому. Ми збираємося разом, щоб тренуватися дуже реальним чином, щоб мати можливість стріляти боєприпасами кінетичним способом за допомогою ВПС, кібернетики, радіоелектронної боротьби, артилерії", — генерал-майор армії США Стівен Маранян.

Українські військовослужбовці проходять навчання у Великій Британії. Найновіші зразки військової техніки освоюють під керівництвом досвідчених інструкторів. Найближчим часом українці поїдуть і до Данії.

Під час російської агресії проти України однією з найважливіших цілей Альянсу є підтримка Києва, заявив генеральний секретар НАТО. За його словами, це зараз важливіше, ніж будь-коли.

Читайте також: "Руки Кремля" присутні у трьох можливих нових війнах: як Путін створює світові кризи (ВІДЕО)

Прямий ефір