Украина наш дом

Розпочато операцію з порятунку захисників Маріуполя: Зеленський підбив підсумки 82-го дня війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Операція з порятунку захисників Маріуполя розпочата українськими військовими, розвідниками. Є надія, що вдасться зберегти життя захисникам, що заблоковані на території металургійного комбінату "Азовсталь". Про це сьогодні, 17 травня, розповів президент України Володимир Зеленський, підбиваючи підсумки 82-го дня війни, інформує "Дом".

"Щодо ситуації в Маріуполі. Завдяки діям українських військових — Збройних сил України, розвідки; переговорної групи, Міжнародного комітету Червоного Хреста й ООН ми маємо надію, що вдасться зберегти життя наших хлопців. Серед них є важкопоранені, їм надається допомога. Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип", — доповів президент.

Він додав, що робота щодо повернення захисників Маріуполя триває, "і ця робота потребує делікатності й часу".

"Збройні сили України стримують постійні атаки на тих напрямках, де Росія ще намагається наступати. Сєвєродонецьк та інші міста Донбасу все ще залишаються основною мішенню для окупантів. Робимо все, щоб захистити нашу землю і наших людей", — повідомив глава держави про воєнну ситуацію.

Також Зеленський розповів, що 16 травня відбулася розмова з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.

"Про те, як пришвидшити надання Україні фінансової допомоги, враховуючи дефіцит державного бюджету у час війни, а це близько 5 млрд дол. щомісяця. Говорили також про основні напрямки подальшої взаємодії. Напередодні зустрічі міністрів фінансів країн "Великої сімки" ці переговори з директоркою МВФ є безпосередньою підготовкою дуже важливих рішень для України", — пояснив він.

У Києві працювала висока делегація Польщі. З ними відбулися консультації щодо взаємодії на рівні Європейського Союзу. Зокрема, це стосується прискорення інтеграції України до Європейського Союзу і очікуваного рішення про статус країни-кандидата.

"Працюємо також і над тим, щоб Європейський Союз все ж таки узгодив шостий пакет санкцій проти Росії. Нафтове ембарго має бути його частиною, і це в інтересах не тільки нашої держави, а й усієї Європи. Вдячний тим лідерам континенту, які це усвідомлюють і допомагають із просуванням відповідного рішення", — продовжив глава держави.

16 травня президент України звернувся до студентської спільноти Сполучених Штатів Америки — представників провідних університетів. А також поспілкувався з ректорами й президентами цих навчальних закладів. Ключове питання — це залучення американських університетів до відновлення української освітньої системи після війни.

Президент підписав укази про нагородження українських героїв:

  • державними нагородами відзначено 201 військовослужбовця Збройних сил України;
  • звання Героя України присвоєно старшому лейтенанту Агасиєву Кирилу Яшар огли — командиру взводу 92-ої окремої механізованої бригади та підполковнику Єрку В'ячеславу Володимировичу — командиру авіаційної ескадрильї 40-ої бригади тактичної авіації, посмертно.

Прямий ефір