Росія шантажує Німеччину газом, Київ закликає західних партнерів не йти на поступки Кремлю

Розподіл газу Фото: ukrgasresource.com

71% громадян Німеччини вважають, що країна має досягти енергетичної незалежності від Росії, свідчать результати соцопитування Deutschlandtrend. Такий високий показник пояснюється кризою газових постачань "Північним потоком-1", інформує "Дом".

"Північний потік-1" зараз працює на 20% потужності. За заявами "Газпрому", у всьому провина санкції, через які неможливо поставити на місце одну з турбін газопроводу. Вона була на технічному огляді в Канаді.

І Канада, і Німеччина, під юрисдикцією якої перебуває виробник турбіни Siemens, запровадили проти Росії жорсткі санкції. Тому дії "Газпрому" продиктовані нічим іншим, як політичними мотивами Кремля, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, який особисто оглянув турбіну та переконався у її справності.

Наразі турбіна в Німеччині. Для її перевезення з Канади країни погодили пом'якшення режиму санкцій у цьому конкретному випадку. Однак Кремль вимагає великих поступок. Зокрема — дати "зелене світло" "Північному потоку-2".

"Північний потік-2", який повністю готовий до того, щоб задовольнити потреби Європи в цьому виді палива, просто закритий з суто політичних причин, хоча всі інвестиції були зроблені відповідно до європейського законодавства, але коли воно було готове. Європейська комісія заднім числом ухвалила нормативи, які й досі використовують для гальмування цього газопроводу.

У Міністерстві закордонних справ України закликають західних партнерів не йти на поступки Кремля. Адже ця турбіна не єдина, і незабаром на техогляд мають вирушити ще п'ять. На думку представників МЗС, якщо Канада та ЄС знову пом'якшать санкції, Москва скористається цим у своїх цілях.

"Росія відповідальна за організацію газової кризи в Європі. Якщо причина виключення щодо ремонту турбін полягала в тому, щоб не дозволити Росії звинуватити санкції в перебоях з газопостачанням у Європі, то тепер більш ніж ясно, що додаткові 5 турбін, які незабаром дозволять обслуговувати в Канаді, Росія перетворить на інструмент приниження. Ми закликаємо вас: не ловіться на цю наживку", — заявила посол України в Канаді Юлія Ковалів.

Київ активно взаємодіє з Німеччиною щодо санкційної політики та підтримки в обороні проти російської агресії. Так, керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником федерального канцлера із зовнішньої політики Єнсом Плетнером. Головними темами розмови стали санкційний тиск на Кремль та прискорення постачання Україні сучасного озброєння.

Читайте також: Шантаж Кремля: які цілі зимової газової війни Росії проти Європи (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір