Украина наш дом

Росія вважає існування НАТО провокацією, — Кулеба (ВІДЕО)

НАТО. Фото: ua.news

Росія свідомо руйнує Мінські домовленості, закриваючи доступ моніторинговій місії ОБСЄ до прикордонних територій. Кремль намагається перешкодити присутності спостерігачів, щоб безкарно поставляти зброю до окремих районів Луганської та Донецької областей (ОРДЛО). А вся політика Росії щодо НАТО ґрунтується на принципі, що існування Альянсу — це провокація. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на Варшавському форумі з безпеки, інформує "Дом".

Під час панельної дискусії очільник українського зовнішньополітичного відомства обговорив зі своїми колегами з Польщі, Фінляндії та Туреччини роль НАТО в Європі. Зокрема, загрозу впливу Росії.

"Коли ви починаєте думати, що може зробити НАТО з метою не провокувати Росію, це ускладнення всіх зусиль. Оскільки що б ви не робили, Росія сприйматиме це, як провокацію. Питання в тому, робите ви щось або не робите взагалі. І якщо ви нічого не робите, завжди буде хтось, хто буде робити. Це дуже просто. І в цьому випадку — буде робити Росія. І те ж саме відбувається у глобальних питаннях. Там, де не розширюється Захід, де не розширюється Європейський Союз або НАТО, намагається виступити хтось інший", — сказав Кулеба.

Як зазначив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау, якщо НАТО хоче зберегти свій авторитет, то має дотримуватися твердої позиції в обох регіонах: НАТО та Чорне море.

"І ми повинні усвідомлювати той факт, що Росія не буде утримуватися від різних провокацій, які мають характер гібридної війни. І нам слід бути готовими до цього", — повідомив він.

Читайте також: Великим альянсам складніше підтримувати міжнародний мир і безпеку, — Кулеба про Люблінський трикутник

Нагадаємо, Україна та Грузія стануть членами НАТО незалежно від позиції Росії. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Прямий ефір