Украина наш дом

Росія перекриває Керченську протоку для військових кораблів — у МЗС України висловили протест

Російська Федерація оголосила про закриття з наступного тижня до жовтня 2021 частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і суден інших країн під приводом військових навчань. У МЗС України висловили протест, повідомляє "Дом".

Такі дії Москви в українському зовнішньополітичному відомстві назвали "черговою спробою узурпувати суверенні права України з регулювання судноплавства в цих акваторіях".

У міністерстві вважають, що таким чином Росія пішла на посилення напруженості в морі, а не лише на суші.

"На тлі триваючого нарощування своєї військової присутності вздовж кордону з Україною на суші, Росія пішла на посилення ескалації в морі. Вона перекидає військові кораблі з Каспійського моря і підсилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні", — наголосили у відомстві.

Міністерство закордонних справ України вимагає негайно скасувати рішення про незаконне закриття окремих акваторій Чорного моря, а також закликало міжнародну спільноту посилити тиск на Кремль.

Крім того, сьогодні, 15 квітня, стало відомо про провокацію, яку вчинили катери ФСБ Росії в Азовському морі. Вони намагалися перешкоджати катерній групі Військово-морських сил України на бойовому чергуванні.

Раніше голови МЗС країн Балтії закликали РФ припинити провокації біля кордонів України.

Нагадаємо, Росія заперечує стягування військ до українського кордону.

Прямий ефір