Украина наш дом

Росія заперечує стягування військ до українського кордону, — МЗС

Стягування російських військ. Фото: investigator.org.ua

Російська Федерація відмовилася пояснити причину стягування військ до українського кордону, заявивши, що не веде такої діяльності. Про це сьогодні, 12 квітня, повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України, інформує "Дом".

"7 квітня Україна активувала Віденський документ ОБСЄ 2011 року про заходи щодо зміцнення довіри та безпеки. Відповідно до передбаченої цим документом процедури, російській стороні було направлено офіційний запит щодо надання роз’яснень стосовно суттєвого зростання військової присутності Російської Федерації вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих територіях України впродовж останніх днів", — йдеться в повідомленні.

Однак російська сторона відмовилася надавати інформацію, заявивши, що не веде такої діяльності. Подальші спроби України залучити Росію до переговорів були проігноровані.

"Російська делегація бойкотувала і скликану Україною 10 квітня зустріч за участі інших держав-учасниць ОБСЄ", — наголошується у заяві.

У зв'язку з цим українські дипломати вважають, що відмова Москви виконувати положення Віденського документу є черговим підтвердженням намірів РФ продовжувати військовий тиск і загрозу силою щодо України.

Раніше держави-учасниці ОБСЄ засудили стягування Росією військ до українського кордону.

Читайте також: Загострення на Донбасі: Україна має потужну підтримку партнерів, заявили в МЗС

Прямий ефір