Украина наш дом

Росія несе відповідальність за загострення ситуації на Донбасі, — США в ОБСЄ

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Росія перешкоджає мирному врегулюванню конфлікту на сході України та несе відповідальність за загибель людей і загострення ситуації на Донбасі. Про це заявила представник США в ОБСЄ Кортні Острієн, інформує "Дом".

"Росія несе відповідальність за тих, кого вбивають і калічать в конфлікті, який вона розпалює. Зростання боїв в ці вихідні демонструє, що Росія здатна набирати обертів в Україні, коли захоче. Це суворе нагадування про те, що Росія контролює конфлікт в Україні", — сказала Острієн.

Вона зазначила, що США уважно відстежують ситуацію на Донбасі.

Американський дипломат нагадала про понад 300 порушень режиму припинення вогню на Донбасі минулого тижня, загибель та поранення українських військових від обстрілів НВФ на передовій.

"Це надає необхідність виконання Мінських угод, починаючи з виведення Росією військової техніки та закінчуючи підтримкою збройних формувань, маріонеток та інших угруповань", — заявила представник США в ОБСЄ.

Острієн також назвала умову для прогресу в мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі.

"Якщо ми сподіваємося побачити реальний прогрес на шляху до мирного та сталого врегулювання цього конфлікту, Росія має припинити свої непотрібні зусилля щодо заперечення своєї ролі в цьому конфлікті та відповісти взаємністю на політичну волю, продемонстровану Києвом", — вважає американський дипломат.

Читайте також: Звільнити кримських політв'язнів закликали Росію у Посольстві США

Нагадаємо, сьогодні, 11 лютого, в шосту річницю підписання комплексу заходів щодо виконання Мінських угод, Рада безпеки ООН збереться на засідання для оцінки ситуації на Донбасі.

Читайте також: ЄС готовий ввести нові санкції проти РФ через порушення прав людини в Криму та на Донбасі

Прямий ефір