Росія нарощує агресію проти України — з чим це пов'язано і які цілі, пояснили експерти (ВІДЕО)

Кремль. Фото: delfi.lt

Росія нарощує агресію проти України. Це спостерігається в загостренні бойових дій на Донбасі, стягуванні російських військ до кордону з Україною і постійних інформаційних атаках. Так Кремль розхитує ситуацію перед майбутнім самітом "Кримської платформи", святкуванням 30-річчя Незалежності України та зустріччю президента України Володимира Зеленського з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель і президентом США Джо Байденом. Про це говорять експерти, повідомляє "Дом".

Так, на Донбасі незаконні збройні формування (НЗФ) останніми тижнями все частіше відкривають вогонь не тільки по позиціях Збройних сил України, а й по мирних населених пунктах. Обстріли закінчуються пораненнями й загибеллю українських військовослужбовців і мирних жителів.

Загострення ситуації спостерігають не лише на Донбасі. Росія привела в бойову готовність війська на кордоні з Україною і в тимчасово окупованому Криму. І знову нібито для проведення навчань.

"Останнім часом, з літа, наростили зусилля і потенціал. Це стосується і північного напрямку, заходять військові ешелони й розвантажуються в Білорусі: війська, військові, озброєння, техніка. Це стосується півдня, де в Криму навчання вже почалися на 20 полігонах", — розповів заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

Росія використовує загострення військової обстановки для шантажу й залякування напередодні важливих для України міжнародних подій. Про це заявили в українській делегації Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

"Я маю на увазі й "Кримську платформу", і зустріч Байдена із Зеленським, і зустріч Зеленського з Меркель. Росія боїться, що можуть бути досягнуті домовленості, які їй не вигідні. І тому вона зараз буде демонструвати Заходу свої військові можливості та загрозу розв'язання великомасштабних військових дій на Донбасі в разі невигідних для Росії рішень", — заявив представник окремих районів Донецької області в ТКГ від України Сергій Гармаш.

Паралельно з цим Кремль активізував антиукраїнську пропаганду. Особливо відзначилися інформаційними атаками на "Кримську платформу".

"Ось за тиждень відбудеться черговий шабаш — "Кримська платформа", на якій Захід буде продовжувати пестити неонацистські, расистські настрої сучасної української влади. Якщо наші західні партнери змушені ховати своє повне усвідомлення реальності за прагненням підігравати ось цим печерним інстинктам нинішньої української влади, то мені їх просто шкода. Вони себе заганяють в кут, звідки потім буде дуже важко виповзати", — заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Подібними заявами Кремль лише продемонстрував свій страх перед результатами саміту "Кримської платформи". Так вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Я, не буду приховувати, задоволений цією нервовою реакцією. Як казав Махатма Ґанді: "Спочатку вони вас ігнорують, потім вони з вас сміються, потім починають з вами боротися, а потім ви перемагаєте". Російська Федерація вже успішно подолала перші дві стадії, і перебуває на третій — активно з нами бореться. А четверта стадія обов'язково буде. І це буде стадія української перемоги й повернення українського Криму", — сказав він.

Щоб не допустити успішного проведення саміту "Кримської платформи", Росія навіть загрожувала країнам, які планують взяти в ньому участь.

"Це так, жалюгідний спосіб зробити свій "список Магнітського", тільки російський, або ще щось. З огляду на те, що Росія більш залежить від європейців і американців, ніж Європа й Америка від Російської Федерації, — думаю, що їм нема за що перейматися", — зазначає політолог Петро Охотін.

Експерти кажуть, що агресивна риторика російських політиків використовується ще і для згуртування електорату напередодні виборів до Держдуми, які заплановані на вересень.

"Все-таки Лавров входить до п'ятірки цього федерального списку "Єдиної Росії". Він теж відпрацьовує свою функцію "електорального паротяга". Вони повинні "Єдину Росію", зокрема в Криму і серед власників російських паспортів в ОРДЛО, повинні привести на якісь висоти", — пояснює експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

Попри шантаж з боку Кремля, західні партнери не відмовляються від підтримки України. Це стосується і військової допомоги, і боротьби за територіальну цілісність нашої держави. А також країни продовжують підтверджувати свою участь в саміті "Кримської платформи".

Читайте також: Підсумки 15 серпня: смерть мера Кривого Рогу, нові провокації Кремля і захоплення Афганістану (ВІДЕО)

Нагадаємо, що в Україні запустили офіційний сайт "Кримської платформи".

Медіа-партнери
Прямий ефір