Украина наш дом

Росія використовувала американців для втручання у вибори в США, – аналітик (ВІДЕО)

Фото АР

Росія знову втрутилася в американські вибори. Проте цього разу вона змінила тактику і вплив Кремля на вибори став не таким примітним, як це було у 2016 році.

Аналітик Wilson Center Ніна Янкович розповіла про це в ефірі програми "На самом деле: мир" на телеканалі "Дом".

“Зараз Росія змінила тактику, якщо порівнювати з виборами 2016 року. Тоді вони діяли більш відкрито. У них були фальшиві аккаунти в соцмережах, були тролі. Але у 2020 році в Штатах ми спостерігаємо зростання усвідомлення нашими людьми російської дезінформації, а також того, що роблять Китай або Іран”, – зазначила Янкович.

Аналітик додала, що наразі Росія та інші країни діють у США з підпілля. Зокрема, Кремль для втручання у вибори використовував самих американців.

“Схоже на те, що ці країни діють тут наче з підпілля. Тому вони використовують набагато складнішу тактику. Наприклад, вони наймають тепер фрілансерів у США від імені штучних акаунтів у соцмережах. Я це називаю операцією з відмивання інформації. Замість того, щоб просто використовувати фальшиві акаунти в соцмережах, вони вписуються в наш американський дискурс уже по-новому, за допомогою живих людей”, – вважає Янкович.

Прямий ефір