Украина наш дом

Росія робить все, щоб заблокувати будь-які кроки до миру, — Кравчук

Леонид Кравчук. Фото: apostrophe.ua

Весь світ закликає Росію зупинитися у своїй агресії в Україні, але вона удає, що нічого не чує. Таку думку в програмі "Взгляд с Банковой" висловив очільник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук.

Він зазначив, що перемовини щодо ситуації на Донбасі тривають. Працює Тристороння контактна група, зустрічаються політичні радники "нормандської четвірки", зустрічаються лідери країн, що входять до Нормандського формату.

"Я розумію, що люди хочуть результату. Я його теж хочу. Але сказати, що все вже в тупику і все заблоковано, — це не відповідає дійсності... Робота йде, зустрічі йдуть, переговори йдуть. Звичайно, немає того результату і тієї ефективності цих переговорів. Це відзначають усі, це очевидно", — визнав Кравчук.

Крім того, є чітка позиція Європи, НАТО, США — демократичний світ на боці України, додав він.

"Всі вимагають від Росії припинити провокації, припинити вогонь і дотримуватися режиму тиші на Донбасі, не провокувати ситуацію на кордоні з Україною, відвести свої війська. Світ говорить Росії — зупиніться, тому що це небезпечно не тільки для ситуації на Донбасі або для України, це небезпечно для Європи й всього світу", — сказав Леонід Кравчук.

Цьому підтвердження і рішення Джо Байдена щодо введення надзвичайної ситуації в США у зв'язку з загрозою, яка йде країні від Росії.

"Це серйозно, дуже серйозно. Сполучені Штати Америки сказали — ми більше не дозволимо Росії так діяти, ми будемо вимагати від неї виконання міжнародних норм", — прокоментував очільник української делегації в ТКГ.

Кравчук підкреслив, що раніше в політиці України не було такої результативної активності, яку сьогодні веде президент Володимир Зеленський. Це і зустрічі з лідерами країн, і засідання РНБО України, на яких приймаються важливі рішення.

Україна закликає Росію до припинення вогню на Донбасі також в межах ТКГ. Однак країна-агресор не реагує на ці заклики і будь-які пропозиції щодо зниження агресії.

"Росія не хоче миру. Росія робить все, щоб заблокувати будь-які кроки", — впевнений Кравчук.

Також Кремль відмовляється обговорювати мирний план щодо Донбасу, розроблений Францією і Німеччиною, та підтриманий України.

"Ось на 19 квітня запланована зустріч політичних радників лідерів країн Нормандського формату. Ну, подивимося. Може, вони домовляться про щось, про подальші кроки. Тому що ситуація вкрай важка, напруга висока. Але ми ж не можемо закривати очі на ті наслідки, до яких призводить така ситуація", — резюмував Леонід Кравчук.

Повна версія інтерв'ю: "Взгляд с Банковой" з Леонідом Кравчуком: як припинити вогонь на Донбасі та нагнітання ситуації в ОРДЛО

Прямий ефір