Украина наш дом

Росія дає сигнали, що зустрічі лідерів Нормандського формату не буде, — Осмоловська

Россия дает нам сигналы, что встречи лидеров Нормандского формата не будет, — Осмоловская

Зустріч глав міністерств закордонних справ країн Нормандського формату відбудеться, а саміт на найвищому рівні — під питанням. Таку думку сьогодні, 25 жовтня, в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловила виконавча директорка Інституту безпеки Східної Європи Юлія Осмоловська.

"З моєї точки зору, зустріч міністрів закордонних справ — це і є свого роду компроміс і поступка, на яку Росія буде готова піти. І цією зустріччю, можливо, все і обмежиться. На сьогодні немає ніяких ознак очікувати зустрічі лідерів країн Нормандського формату — виходячи з тієї жорсткої позиції Російської Федерації, яку вона зайняла. В її основна теза, що Україна не виконала домовленості за результатами Паризького саміту 2019 року, а раз немає результатів — немає сенсу зустрічатися... Але насправді, все не так", — сказала вона.

При цьому Франція та Німеччина зацікавлені у зустрічі Нормандського формату на вищому рівні.

"І для Меркель логічно провести свого роду інвентаризацію результатів її роботи на посаді та передати вже цей пакет новому канцлеру Німеччини", — додала Осмоловська.

Експертка нагадала, про телефонну розмову, яка відбулася між лідерами Франції, Німеччини та України.

"І через день після цього була така ж розмова з паном Путіним. Тобто Франція, Німеччина здійснюють певний тиск на Російську Федерацію для того, щоб цю зустріч провести. І аргумент під це є, тому що навіть якщо йде якесь блокування в русі домовленостей, потрібно зустрітися як мінімум для того, щоб розібратися, де цей блок, і як його подолати", — вважає вона.

А нинішня позиція Росії про нібито відсутність результатів Паризького саміту — це лише відхід від переговорів, додала Осмоловська.

"Росія зараз обрала стратегію уникнення переговорів. Тобто якщо вона не за столом переговорів — ніякого руху немає", — пояснила вона.

Але як мінімум зустріч глав МЗС країн "нормандської четвірки" очікувати можна.

"І ми знаємо з російських ЗМІ, що вона, швидше за все, буде проходити в режимі онлайн. І за результатами цієї зустрічі має бути сформований підсумковий документ. Якщо все-таки на рівні лідерів глав зовнішньополітичних відомств прийдуть до якогось консенсусу, то тоді можна розраховувати, що, напевно, зустріч на рівні лідерів держав відбудеться. Але поки російська сторона дає нам всі сигнали того, що цієї зустрічі не буде", — резюмувала Осмоловський.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": опалювальний сезон та осіння хвиля COVID-19

Прямий ефір