Росія закінчуватиме період хаосу, — аналітик про призначення Юрченка "інвестором" промисловості ОРДЛО

Евгений Юрченко. Скриншот видео: youtube.com

Російський бізнесмен Євген Юрченко, якого у так званій "ДНР" оголосили новим "інвестором" і "реаніматором" промисловості, отримає в управління "найбільш прибуткову частину" місцевих підприємств, які раніше перебували під управлінням "Внешторгсервиса" колишнього українського олігарха Сергія Курченка. Таку думку в програмі "На самом деле: Донбасс" телеканалу "Дом" висловив аналітик "Московського центру Карнегі" Костянтин Скоркін.

"Думаю, що на цей момент йому, очевидно, передають найбільш якусь прибуткову частину. Мені здається, це пов'язано з тим, що це повинно якось працювати врешті-решт. Оскільки він обіцяв шукати ринки збуту тощо", — уточнив аналітик.

На його думку, зараз важко прогнозувати подальшу присутність "Внешторгсервиса" в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Він вважає, що Курченко виявився "надто одіозним", що й стало причиною зміни кураторів промисловості ОРДЛО.

"Чи залишиться ця структура, на баланс якої будуть передані ці підприємства, чи ні, це побачимо найближчим часом, як вони оптимізуватимуть схему управління. Передусім, звичайно, йдеться про персоналії. Тому що Курченко виявився занадто одіозним на цей момент. І дії його команди призвели до соціальної дестабілізації. Тому його звідти прибирають, а з'являється російський бізнесмен із хорошою біографією, який уособлюватиме "добру руку" Москви", — деталізував Скоркін.

Те, що Юрченко з'явився на Донбасі, "було несподіванкою, оскільки жодних зв'язків із Донбасом до цього у нього не простежувалося", доповнив аналітик.

"В якомусь "комюніке" "ЛНР" позначалося, що він із луганським корінням, але я, якщо чесно, не знаю, яке у нього луганське коріння, й нічого на цю тему так і не знайшов, крім цього "комюніке", власне. Тому складно сказати, чому вибрали саме його. Найімовірніше, це пов'язано з якимись внутрішніми елітними іграми, коли якась група просунула свою людину, як мені здається. Там багато версій щодо того, чиєю людиною він може вважатися", — говорить Скоркін.

Аналітик припустив, що Юрченко прийшов на зміну Курченку зі "складною біографією" та "уособлює великий російський бізнес", і цим передає сигнал про те, що РФ має намір "закінчувати з періодом хаосу".

"Як мені здається, сенс його появи в тому, що на зміну ось такому Курченку, з такою складною біографією, з'являється людина з біографією "чистою", яка уособлює великий російський бізнес, управлінські кола. Це такий сигнал, що Росія закінчуватиме з періодом цього хаосу, з якимись незрозумілими авантюристами, які опинилися біля керма економіки. І тепер такі ось російські керівники цим займатимуться", — підкреслив Скоркін.

Говорячи про причини, що спонукали самого Юрченка вирішити піддатися ризику санкцій за діяльність на тимчасово окупованих територіях України, Скоркін припустив, що бізнесмен отримав якусь пропозицію, від якої не зміг відмовитися.

"Я думаю, йому зробили пропозицію, від якої не можна було відмовитися", — резюмував Скоркін.

Повна версія інтерв'ю: "Добра рука Москви": про нового "інвестора" ОРДЛО Євгенія Юрченка говоримо з Костянтином Скоркіним

Нагадаємо, 11 червня так звана "влада ДНР" заявила про нового "інвестора", який з'явився на непідконтрольній Україні території Донбасу. Це 50-річний російський бізнесмен Євген Юрченко. Він уже відвідав підприємства ОРДЛО, виступив на місцевих телеканалах і пообіцяв виплатити всі заборгованості із зарплат на промислових підприємствах.

Євген Юрченко — уродженець Воронежа. Працював у банківській сфері, у російських державних корпораціях, був віцегубернатором Воронезької області. Зараз Юрченко — член ради директорів Об'єднаної авіабудівної корпорації.

Російські ЗМІ називають Юрченка прихованим бізнеспартнером олігарха Костянтина Малафєєва — одного зі спонсорів так званої "російської весни" у 2014 році в Криму та на Донбасі. Крім того, бізнесмена пов'язують із Сергієм Івановим, соратником російського президента Володимира Путіна.

Читайте також: Олігархи "ДНР" — хто вони?

Медіа-партнери
Прямий ефір