Украина наш дом

Російського військового затримали на Донбасі — він розвідував українські позиції

Документы Андрея Косяка. Фото: Facebook/ТКГ

Сьогодні, 13 жовтня, українські військовослужбовці затримали на Донбасі російського військового, який під прикриттям здійснював розвідку позицій Збройних сил України. Затриманий також підозрюється у скоєнні тяжкого злочину у 2010 році. Про це повідомили у пресслужбі української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ), передає "Дом".

"Сьогодні, безпосередньо під час загального засідання ТКГ, російські збройні формування вдалися до грубої провокації: близько 10:45 група озброєних осіб із пов'язками СЦКК під прикриттям проведення робіт із розмінування здійснювала розвідку залишених позицій ЗСУ", — йдеться в інформації.

У ТКГ зазначили, що гарантії безпеки були надані українською стороною для проведення робіт із розмінування з чітким зазначенням маршрутів пересування та визначенням граничної точки висунення в сторону позицій ЗСУ, в межах робіт з обладнанню ділянки для відкриття з боку тимчасово окупованих територій КПВВ "Золоте".

Оперативна група ЗСУ затримала одного російського військовослужбовця — громадянина РФ 1978 року народження. У нього було вилучено зброю та боєприпаси.

"Цей громадянин підозрюється правоохоронними органами України у скоєнні у 2010 році важкого злочину відповідно до ст. 115 КК України (Умисне вбивство)", — уточнили у пресслужбі.

Нагадаємо, Луганська обласна прокуратура направила задокументовані факти військових злочинів, скоєних незаконними збройними формуваннями (НЗФ), до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі .

Прямий ефір