Російсько-білоруські військові навчання "Захід-2021" — про загрози для України розповіли експерти (ВІДЕО)

Російські військові. Фото: 24tv.ua

Спостерігачі ОБСЄ фіксують важку військову техніку на полігонах і поруч з житловими районами на тимчасово непідконтрольних Україні територіях частини Донбасу — десятки танків, гармати і великокаліберні гаубиці. Тим часом Росія і Білорусь готуються до проведення масштабних спільних навчань "Захід-2021" в першій половині вересня, повідомляє "Дом".

В Західному військовому окрузі Росії два тижні тому готувалися до спільних російсько-білоруських навчань. Незабаром ешелони техніки і військові вирушили до місця їхнього проведення.

Тему майбутніх російсько-білоруських навчань "Захід-2021" в Міноборони РФ заявляють як, "Застосування угруповань військ в інтересах забезпечення військової безпеки Союзної держави". На думку експертів, таке формулювання демонструє, що для Росії ці навчання — спосіб продемонструвати свій вплив в регіоні.

"Захід-2021" — це буде про Росію, її двосторонні відносини з Білоруссю, і ось цей в цілому концепт російської ближньої периферії, яку вони вважають своєю. І цими навчаннями посилають сигнали зовнішнім країнам, що не варто втручатися ось в ці справи і не варто зменшувати вплив Росії в своїй зоні прикордонних інтересів", — сказав експерт з питань міжнародної політики аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Ілія Куса.

Стратегічні навчання "Захід-2021" відбудуться на полігонах в Росії і Білорусі від 10 до 16 вересня. Про загрози, які стоять за цими діями, говорили і представники Генерального штабу Збройних сил України, і президент України Володимир Зеленський. Експерти не виключають, що кадрові перестановки в командуванні української армії були продиктовані саме необхідністю посилити захист в цей складний період.

"Минулого тижня вже почалося розвантаження Збройних сил Російської Федерації. Угруповання має ударні характеристики, воно спрямовано проти України, насамперед, а також союзників — прибалтів, Польщу. Тому в цій ситуації президент хоче бачити ті порівняно молоді кадри, які набули досвіду війни", — сказав заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

Знову нагнітаючи ситуацію на кордоні з Україною, Кремль може тиснути на західні країни, кажуть експерти.

"Є ризик того, що вони знову почнуть під виглядом навчань стягувати техніку і війська, таким чином нагнітаючи знову ситуацію, як це було навесні. Особливо бачачи підсумки тієї ескалації, вони ж в загальному отримали те, що хотіли — Байден зателефонував Путіну, вони зустрілися. Може бути спокуса знову використовувати навчання, щоб знову показати Заходу, що нагнітаючи ситуацію, дивіться, що може статися, якщо ви не будете підтримувати мирну риторику", — вважає Ілія Куса.

Своєю чергою в НАТО заявили, що уважно стежитимуть за перебігом навчань. І закликали Москву і Мінськ діяти передбачувано і прозоро, не порушуючи своїх міжнародних зобов'язань.

Читайте також: Підсумки 1 серпня: російсько-білоруські навчання, Шевченко йде і перше "срібло" на Олімпіаді (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, російські війська та бойову техніку перекидають в Білорусь. У Мінську кажуть, що це роблять для навчань.

Медіа-партнери
Прямий ефір