Російським "містам-героям" квітів не несуть: як готуються до 9 травня у Кривому Розі, Одесі та Миколаєві (ВІДЕО)

Одеса. Скріншот відео: kanaldom.tv

Російська пропаганда стверджує, що в Україні не вшановують пам'ять героїв минулого. Меморіали, присвячені Другій світовій війні, і люди, які приходять до них, спростовують це твердження. Шефредактор телеканалу українського іномовлення UA Олексій Мацука напередодні 9 травня — Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — побував у Кривому Розі, Миколаєві та Одесі й показав, як там готуються до свята, інформує "Дом".

У Кривому Розі по сусідству з меморіалом пам'яті Героїв України — прізвища Героїв соціалістичної праці. Трохи далі — Герої Радянського Союзу. Усі прізвища — у суворій відповідності до історичних даних. До меморіалу мешканці міста приходять не лише 8 та 9 травня.

"Люди сюди ходять, провідують, приносять квіти. Приносять поминальники. Хтось приходить із поминальниками, хтось приходить — моляться, хрестяться... Не обов'язково 9 травня. Тут люди приходять щосуботи та щонеділі… Як тільки вихідні — так і приходять обов'язково. Не чекають свята, щоб прийти на свято. А просто приходять щонеділі. Я, наприклад, щодня приходжу", — каже мешканка Кривого Рогу Таїсія Миколаївна.

У Миколаєві меморіал — чистий, прибраний, із квітами. Він спростовує заяви російських пропагандистів, що українці нібито не дбають про місця пам'яті Другої світової війни. Зовсім поруч із меморіалом — нові "пам'ятники", які росіяни залишають по собі: зруйнована будівля Миколаївської обласної державної адміністрації. Вона вже стала одним із символів війни Росії проти України 2022 року.

І одесити, як і багато хто в Україні, 8 та 9 травня віддають данину пам'яті подвигу всіх, хто воював проти нацизму. Біля меморіалу горить вічний вогонь. Місцеві жителі приносять квіти містам-героям: Одесі та Києву. Але при цьому чітко розуміють відповідальність країни-агресора за те, що відбувається зараз, у 2022 році. І таблички Волгограда, Севастополя, Ленінграда та Москви залишаються без квітів. Одесит Віталій каже, що ще минулого року порушувалося питання доречності тут цих табличок, але "Одеса — складне місто", — пояснює він. Сам вважає, що табличка зі словом "Москва" в Одесі не потрібна.

"Ніхто не скасовує воїнів, які загинули. Тому що в Москві могли загинути і наші одесити, і всі інші. Але зараз слово "Москва" тут, звичайно, неприйнятне", — каже Віталій.

З ним погоджуються й інші одесити, вважають, що деякі таблички можна поміняти.

"Різні міста-герої. Мені зараз здається, що потрібні сучасніші. Зараз Херсон є. Можна Волноваху", — каже одеситка Тетяна.

Читайте також: "Зло відродилося. Знову й зараз": звернення президента України з нагоди Дня пам'яті та примирення (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір