Російський регіон, де через санкції можна чекати на серйозні протести, назвав економіст

Ілюстративне фото: mpe.kmu.gov.ua

Санкції, запроваджені проти Російської Федерації, б'ють як по окремих галузях, так і по містах і цілих регіонах, де у тій чи іншій галузі зайнята значна частина населення. Саме тому в Росії зараз заговорили про проблему мономіст. Про це розповів кандидат економічних наук, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA

"Мономіста — це міста, створені навколо одного підприємства. Уявіть собі, що це підприємство перестає працювати, і все", — каже експерт.

Регіоном, над яким ця загроза вже нависла, Ус називає Кемеровську область РФ — Кузбас.

"Ця область була багато в чому орієнтована на видобуток вугілля, яке продавалося до Європейського Союзу. З 1 серпня Європейський Союз перестав купувати вугілля в Росії. Про що це свідчить? Про те, що вже десь до грудня значна частина людей у ​​Кемеровській області виявиться без роботи. Відповідно, ось вам перший регіон, від якого чекаємо не мовчазного протесту, а щось серйозніше", — прогнозує економіст.

Говорячи про інші наслідки санкцій для економіки РФ, Іван Ус зазначає, що майже припинило існування російське автомобілебудування, серйозні проблеми є в авіації.

"Є інформація про те, що з 1 серпня ухвалене рішення в Російській Федерації рекомендувати пілотам при посадці літаків мінімізувати використання педалі гальма… Про що це свідчить? Про те, що рано чи пізно в Росії з'являться випадки аварій при посадках літаків, просто тому, що пілоти будуть змушені думати про те, що їм не треба гальмувати, і через це буде аварія та аварія суттєва", — коментує головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.

Він також зазначає, що через санкцію дорожчають товари, які не є продуктом високотехнологічних галузей, наприклад, папір.

"Ті самі [шкільні] щоденники, які природно робляться з паперу, подорожчали в липні порівняно з червнем майже втричі. За один місяць зросли ціни втричі. Зошити теж зросли десь у 2,5 раза. Багато товарів починають дорожчати, до того ж дорожчати показниками, що галопують, коли це не на пару відсотків. Це одразу в 2-2,5 раза", — констатує Ус.

Він погоджується з думкою інших експертів про те, що в IV кварталі російська економіка значною мірою відчує вплив західних санкцій, проте наголошує, що у різних регіонах цей вплив буде нерівномірним.

Читайте також: Союзники, продаж сирої нафти, "паралельний імпорт": як Кремль шукає шляхи обходу санкцій (ВІДЕО)

Прямий ефір