Украина наш дом

Російські війська біля кордонів України — що відбувається (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Знову заговорити про можливе скупчення російського військового контингенту біля кордонів України змусила інформація американського телеканалу CNN про те, що президент США Джо Байден відправив до Москви главу ЦРУ Вільяма Бернса. За цією інформацією, він нібито мав попередити Кремль про те, що Білий дім уважно стежить за переміщенням російських військ біля кордону з Україною, повідомляє "Дом".

Так, протягом останнього тижня закордонні видання рясніють новинами про скупчення російських військ біля кордонів України. Спочатку у The Washington Post з'явилася інформація про те, що після завершення спільних навчань "Захід-2021" російські військовослужбовці не повернулися до місця постійної дислокації до Новосибірська, а об'єдналися з іншими військовими підрозділами на кордоні з Україною. Далі CNN повідомила про поїздку до Москви глави ЦРУ.

"Позачергова поїздка Бернса до Росії, де він провів перемовини з високопосадовцями служб безпеки Кремля, пов'язана зі стурбованістю США непередбаченими переміщеннями російських військ та техніки поблизу північного кордону України", — йдеться у статті онлайнвидання CNN.

Підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує військовий контингент у тимчасово окупованому Криму та поблизу українських кордонів — немає. Про це повідомив прессекретар президента України Сергій Никифоров.

"Я знаю, Міністерство оборони України називає такі повідомлення елементом психологічного... елементом тиску чи психологічного, чи пропагандистського. Тобто, не підтверджує зосередження військ понад звичайне, понад нормальне біля кордонів України. Залишається відкритим питання, навіщо американські ЗМІ поширюють таку інформацію, чи правдива вона. Але, принаймні, в Офісі президента зараз із цього приводу немає нічого такого, жодної інформації, що підтверджує", — сказав він.

Брязкання зброєю, на думку експертів, — це спроба Росії змусити США та країни ЄС дозволити сертифікацію газопроводу "Північний потік-2" за прискореною процедурою. Разом із цим реальної загрози прямого військового вторгнення немає.

"Тепер очевидно постійна перманентна військова присутність Російської Федерації, військ РФ біля кордонів України стане постійним фактором. Іде гра на нервах. Але Путін (Володимир Путін — президент РФ, — ред.) навряд чи натисне зараз "червону кнопку", бо сертифікується "Північний потік-2". Це інструмент значно важливіший з погляду геополітики. І йому загострення, гаряча фаза на Донбасі зараз не потрібна", — каже політолог Андрій Золотарьов.

Росія традиційно заперечує і присутність своїх військ також на частині Донбасу та нарощування боєготовності біля кордонів України. Водночас протягом останніх місяців із Кремля звучать різкі заяви на адресу України. Зокрема щодо вступу країни до НАТО. Воно, за словами Путіна, стане для Москви "червоною лінією".

Читайте також: 90 тис. військових РФ зосереджені на окупованих територіях та біля кордонів України, — розвідка (ВІДЕО)

Нагадаємо, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що вже цієї зими Російська Федерація може збільшити військовий контингент на кордоні з Україною.

Читайте також: Підсумки 7 листопада: ситуація на кордоні України, реформи в агросекторі та нова партія COVID-вакцин (ВІДЕО)

Прямий ефір