Російська Федерація — не правова держава, — російський адвокат

Микола Полозов. Фото: qha.com.ua

У Росії пригнічується активність громадського сектору, що збільшує чисельність політичних в'язнів у країні. Про це у програмі "На самом деле: Россия" телеканалу "Дом" заявив російський адвокат Микола Полозов.

Він зазначив, що у Росії політв'язнів можна розділити на кілька категорій — це громадяни України, яких незаконно затримують в окупованому Криму, а також російські громадяни, які у РФ переслідуються за непопулярні в країні думки.

"Частина з них — це ті політв'язні, яких переслідують в окупованому Криму. Українські політв'язні, кримські татари. Частина політв'язнів — громадяни Росії, які живуть на материку, які висловлюють погляди, невідповідні очікуванням влади", — наголосив Полозов.

За словами адвоката, відносно й тих, й інших проводиться однаковий комплекс репресивних заходів — затримання, арешти, суди з вироком на тривалі терміни.

Полозов акцентував — у  сьогоднішній Росії неможливо повною мірою реалізувати право на захист, оскільки там "відсутній суд як незалежна гілка влади".

"Росія — це не правова держава. У РФ відсутній суд як незалежна гілка влади. Фактично суди є продовженням виконавчої влади. І часто правова допомога — підтримуючого характеру, коли кардинально долю підзахисного змінити дуже складно", — сказав правозахисник.

Можливості використання міжнародних важелів, зокрема у справах українських політв'язнів, також стрімко звужуються.

"Путінський режим переходить все нові й нові "червоні лінії", й ті інструменти та механізми, які могли бути дієвими пару років тому, сьогодні фактично не мають жодної ефективності. Можливості захисту вкрай і вкрай обмежені у таких умовах", — акцентував Полозов.

Повна версія інтерв'ю: РФ повертається до сталінських часів: про кремлівський тиск на опозицію говоримо з російськими правозахисниками

Нагадаємо, з 1 березня у Росії набули чинності більш суворі покарання за порушення діяльності "іноземних агентів". Передбачені високі штрафи та кримінальна відповідальність до п’яти років позбавлення волі. До "іноагентів" у РФ зараховують некомерційні організації, а також ЗМІ та фізосіб — якщо вони на іноземні гроші займаються політичною діяльністю в країні. В межах нових законодавчих норм у Росії вже оштрафували низку провідних видань.

Прямий ефір