Російська агресія та ядерні погрози Лукашенка — реакція глав держав "Люблінського трикутника" (ВІДЕО)

Глави держав "Люблінського трикутника". Фото: president.gov.ua

Спільну заяву за підсумками саміту сьогодні, 20 грудня, зробили глави держав "Люблінського трикутника". Президенти України, Польщі та Литви — Володимир Зеленський, Анджей Дуда і Гітанас Науседа закликали світову спільноту посилити санкції проти Росії, а Російську Федерацію — відвести війська від українських кордонів, повідомляє "Дом".

Також президенти відреагували на заяву про можливе розміщення Росією ядерної зброї у Білорусі.

Зокрема, Володимир Зеленський зазначив, що країни НАТО можуть запровадити жорсткі санкції проти Росії та Білорусі, якщо будуть докази щодо розміщення ядерної зброї на території третьої країни. Подібні погрози глава Української держави назвав черговою інформаційною атакою.

"Такими речами не можна грати, а для України це досить звична інформація — щодо чергової інформаційної атаки з боку Росії. Принаймні ми точно знатимемо, якщо таке станеться, де розташована частина ядерної зброї Російської Федерації", — заявив Зеленський.

Президенти Польщі та Литви вважають, що Росія та Білорусь зараз дуже близькі у військовому плані і такі дії може зупинити лише рішуча позиція НАТО та США.

"Сьогодні Росія може робити все, що вона захоче, адже якщо до виборів 2020 року ми ще могли говорити про якісь залишки незалежності в Білорусі, то сьогодні ми можемо забути про будь-яку ілюзію незалежності Білорусі", — зазначив президент Литовської Республіки Гітанас Науседа.

Водночас міжнародні партнери запевняють, що Україна не залишиться віч-на-віч із викликами.

"Російська агресія проявляється через збільшення військового контингенту на кордоні з Україною. Ми обговорювали це питання у форматі "Бухарестської дев'ятки". Тема про неможливість вторгнення була і в розмові між Джо Байденом та Володимиром Путіним. Наша позиція в "Люблінському трикутнику" — це недопущення будь-якого агресії. Коли ми ставимо питання, то нам зрозуміло, що саме Росія має відступити", — зазначив президент Польщі Анджей Дуда.

Польща та Литва підтримують вступ України до НАТО та ЄС та акцентують на тому, що Росія не може втручатися у демократичні процеси у сусідніх країнах.

"Ми готові допомагати як Україні, так і Польщі. І всі ці загрози — не ваші чи наші, а спільні. Литва завжди активно порушувала питання України на порядку денному НАТО. Росія постійно тисне на Україну у питанні вступу до НАТО та ЄС, але там мають розуміти, що наслідки на міжнародному рівні для них будуть тяжкими", — наголосив президент Литви.

На думку українського президента, для того, щоб стати членом Альянсу, Україна спочатку має стати потужною державою у сфері безпеки.

"Посилювати треба саме сусідські дружні відносини. А Україна чи такі країни, як Україна, будуть у НАТО тільки тоді, коли НАТО зрозуміє, що не НАТО посилює інші держави щодо безпеки, а інші потужні держави посилюють НАТО", — заявив Володимир Зеленський.

Україна, Литва та Польща закликали міжнародне співтовариство посилити санкції щодо Росії через її агресію проти України. Також лідери країн підтвердили свою відданість розвитку стратегічного партнерства між трьома країнами на основі спільних цінностей та інтересів. Ці напрями закріплені у декларації, підписаній за підсумками зустрічі.

Читайте також: Російський ультиматум НАТО: причини та можливі наслідки назвав президент Польщі

Нагадаємо, саміт "Люблінського трикутника" відбувся сьогодні, 20 грудня, у резиденції "Синегора" у селі Гута Івано-Франківської області. Там зустрілися президенти України, Польщі та Литви. На порядку денному переговорів Володимира Зеленського, Анджея Дуди та Гітанаса Науседи — політичний діалог, удосконалення сфери оборони, протистояння запуску "Північного потоку-2" та дотримання стандартів ядерної безпеки. Також серед питань — протидія інформаційній агресії РФ та нарощування російських військ на кордоні з Україною.

Читайте також: Україна, Польща та Литва — в авангарді стримування РФ, — Зеленський

Прямий ефір