Украина наш дом

Росіяни знищили Всіхсвятський скит Святогірської лаври, якому понад 100 років (ВІДЕО)

Всіхсвятський скит. Фото: Facebook/Павло Кириленко

Сьогодні, 4 червня, російські окупаційні війська вчергове обстріляли територію Свято-Успенської Святогірської Лаври у Донецькій області. Знищено Всіхсвятський скит. Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко, інформує "Дом".

За його словами, цьому скиту понад сто років. Він був освячений у 1912-му. Його вже руйнували за часів комуністичного тоталітарного режиму, зруйнували тепер вдруге.

"Росіяни нищать все, до чого можуть дотягнутися, попри жодні культурні зв'язки. Святогірська лавра, що перебуває в канонічній єдності з московським патріархатом, вже не вперше під обстрілом: раніше росіяни вже вбили чотирьох служителів лаври та тяжко поранили ще чотирьох. Все це робиться зі схвалення московського патріарха Кирила та російського народу", — заявив Кириленко.

Начальник ДонОВА додав, що стратегічна мета росіян — знищити українську культуру.

"І лише спільними зусиллями всього цивілізованого світу їх можна зупинити. Росія має бути виключена з ЮНЕСКО та всіх культурних організацій, російські діячі мають стати нерукоподатними у всьому світі. Від цього залежить порятунок тисячолітньої культурної спадщини", — резюмував Павло Кириленко.

Напередодні, 3 червня, у Свято-Успенській Святогірській Лаврі поховали вбитих монахів і черницю.

Читайте також: Свято-Успенська Лавра — під вогнем окупантів: журналісти "Дому" поспілкувалися з постраждалими монахами (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, 20 храмів у Донецькій області обстріляно російською армією від моменту повномасштабного вторгнення на територію України. Більшість з них приймали переселенців з Донецької та інших областей. У церкві святителя Іоанна Свято-Успенської Святогірської лаври в селі Адамівка на момент обстрілу перебували 80 постояльців.

Читайте також: Ключова мета окупантів — Слов'янськ та Краматорськ: про тактику росіян розповів Кириленко

Прямий ефір