Украина наш дом

Росіяни платять за відвідування шкіл на окупованих територіях: цілі загарбників назвав очільник Луганської ОВА

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Батькам, які відправлять дитину до школи на окупованій території, російські загарбники обіцяють грошові виплати. Про це сьогодні, 26 серпня, повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, інформує "Дом".

Гроші у сумі 10 тис. руб. (близько 6 тис. грн) окупанти обіцяють тим, хто відведе дитину до школи до 15 вересня. На думку Гайдая, загарбники знають, що з настанням холодів на повернення людей сподіватися не варто, позаяк зруйновані міста не будуть приведені до ладу.

За словами очільника ОВА, пропонуючи гроші за відвідування школи, загарбники переслідують кілька цілей, окрім спроб власне залучити дітей.

"Ці гроші — багатофункціональні. Вони ще стимулюють населення відвідати псевдореферендум, військовим — виявити батьків, яких можна мобілізувати. А також не варто забувати, що одинадцятикласники невдовзі стануть призовного віку", — зазначив Гайдай.

Очільник Луганської ОВА констатує, що проблеми з примусовою мобілізацією в окупантів лише набирають обертів. Через це РФ була вимушена посилити діяльність Федеральної служби безпеки на окупованих територіях. За словами Гайдая, жителі цих територій бачать, як не повертаються їхні сусіди й родичі.

"У кращому разі знаходять їх у шпиталях. Як-от в Алчевську, де містом навіть поширюються оголошення: через велику кількість поранених місцева хірургія приймає в дар милиці та інвалідні візки", — розповів Гайдай.

Читайте також: Лінія фронту майже завмерла, — Гайдай

Прямий ефір