Украина наш дом

Росіяни досі не розуміють, що сталося на їхній авіабазі в окупованому Криму, — Інститут вивчення війни

Вибухи в Криму. Фото: radiosvoboda.org

Російські офіційні особи спантеличені атакою 9 серпня на авіабазу в Саках у тимчасово окупованому Криму, більш ніж за 225 км від російських позицій, внаслідок якої було знищено щонайменше вісім літаків і кілька будівель. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у зведенні за підсумками 10 серпня, інформує "Дом".

В ISW зазначають, що супутникові знімки підтвердили повідомлення Повітряних сил України про те, що внаслідок атаки на авіабазу було знищено не менше восьми російських літаків, що суперечить твердженням Росії про те, що вибухи не пошкодили жодного літака та не були результатом нападу.

Російські ЗМІ публікують суперечливі історії про інцидент у Новофедорівці. За версією Міноборони Росії, боєприпаси на складі на аеродромі вибухнули через необережність, а не внаслідок нападу, і жоден літак не постраждав. Російські військові блогери припустили, що вибухи були викликані або недбалістю та недотриманням правил техніки безпеки, або стоянку літаків атакував коптер з невеликою бомбою.

На думку експертів ISW, суперечлива інформація в російському медіапросторі вказує на те, що або посадовці Міноборони РФ мають конкуруючі теорії про вибухи в Криму і діляться ними зі ЗМІ, або Кремль не скоординував свою інформаційну операцію щодо заперечення того, що Україна провела успішну атаку в такому глибокому тилу росіян.

"Російські військові на авіабазі, ймовірно, вже знають, що сталося, але, можливо, ще не розуміють, як і звідки саме завдали удару українські війська", — вважають аналітики ISW.

Нагадаємо, 9 серпня в окупованому Росією Криму пролунали кілька вибухів на військовому аеродромі біля селища Новофедорівка. Там базувався 43-й винищувальний авіаційний полк РФ. Міністерство оборони України не може встановити причину пожежі на території аеродрому "Саки".

Прямий ефір