Украина наш дом

Росія як держава-терорист та обов'язкова евакуація з Донеччини: Зеленський підбив підсумки 157-ої доби війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Визнання Росії державою-терористом потрібне не як політичний жест, а як дієвий захист вільного світу. Про це сьогодні, 30 липня, у своєму зверненні за підсумками 157-ої доби війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

Він зазначив, за добу Україна отримала багато сигналів із різних країн, які засуджують російський терористичний акт в тимчасово окупованій Оленівці на Донеччині, де 29 липня російські війська завдали удару по колонії, в якій утримувалися українські військовополонені, зокрема й захисники "Азовсталі".

"Світ бачить правду. І я дякую всім нашим партнерам, які готові приєднатися до встановлення всіх обставин цієї жахливої страти наших полонених. Усі докази цього злочину окупантів будуть зібрані. Всі винні — хто погоджував, хто організовував, хто підривав цих людей, хто знав про це — всі вони будуть знайдені", — наголосив президент.

Зеленський додав, що, крім того, обов’язково мають бути і юридичні кроки з боку світової спільноти щодо держави-терориста. Бо недостатньо лише засудження на рівні політичної риторики за це масове вбивство.

"Які після цього можуть бути відносини з терористом? Який може бути бізнес із такою країною? Українські дипломати та всі друзі України за кордоном іще більше посилять активність для відстежування та знищення всіх тих зв’язків держави-терориста з вільним світом, якими Росія ще користується", — зазначив він.

І формальне юридичне визнання Росії державою-терористом, зокрема визнання від Держдепу США, "потрібне не як політичний жест, а як дієвий захист вільного світу".

"Таке рішення автоматично ускладнить існування для держави-терориста, автоматично розірве різноманітні політичні й бізнесові зв’язки, які в іншому разі Росія зберігатиме. І це все відбудеться стовідсотково. Це доведеться робити — питання лише в часі та у форматі ухвалення цього рішення. І що швидше це буде, то менше зла Росія встигне зробити", — акцентував глава Української держави.

Зеленський повідомив, що на Донбасі — у зоні найжорсткіших боїв — ще залишаються сотні тисяч людей, десятки тисяч дітей.

"Багато хто відмовляється виїхати… Але це справді потрібно зробити. Це рішення все одно доведеться ухвалювати. Все одно! Повірте мені. І що раніше це буде зроблено, що більше людей виїде з Донецької області зараз, то менше людей російська армія встигне вбити", — сказав він.

"Тому, якщо у вас є змога, говоріть, будь ласка, з тими, хто ще залишається в зонах бойових дій на Донбасі. Будь ласка, переконуйте їх, що виїхати потрібно, а особливо якщо це сім’ї з діточками. Якщо у вас є змога допомогти переселенцям — зробіть це", — звернувся президент.

Він нагадав, що вже є урядове рішення про обов’язкову евакуацію з Донецької області. Для людей організовується повний супровід, повна допомога — і логістична, і виплати.

"Потрібне тільки рішення від самих людей, які досі його не ухвалили для себе. Їдьте, ми допоможемо. Ми — не Росія. Саме тому для нас кожне життя має значення. І ми будемо використовувати всі доступні можливості, щоб урятувати якнайбільше життів і щоб по максимуму обмежити російський терор", — зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що на цьому етапі війни для Росії терор — це основна зброя. І тому основне завдання кожного українця, кожного захисника свободи й людяності у світі — робити все, щоб ізолювати державу-терориста і щоб захистити якнайбільше людей від російських ударів.

Прямий ефір