Украина наш дом

Росія перетворила атомну станцію на поле бою, — Зеленський у зверненні до Донорської конференції

Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 11 серпня, звернувся до учасників Донорської конференції союзників України з країн Північної Європи, інформує "Дом".

Свій виступ глава Української держави розпочав з нагадування трагедії на Чорнобильській АЕС, яка сталася у 1986 році.

"І якщо радянська влада намагалася приховати Чорнобильську катастрофу та її повні наслідки, то російська влада значно більш цинічна й небезпечна — вона сама робить усе, щоб ризик ядерної катастрофи став максимальним, і бреше всьому світу, що винен нібито хтось інший", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що Запорізька атомна електростанція — найбільша на континенті та третя за розмірами у світі: вона має 6 енергоблоків.

"Росія перетворила атомну станцію на поле бою. Коли окупанти прийшли на Запорізьку АЕС, їхні танки її обстріляли. Прямим наведенням — по станції! Розміщуючи бойову техніку на території станції та навіть проводячи там утилізацію боєприпасів, російські військові не можуть не знати, що ставлять усю Європу під загрозу ядерної катастрофи", — зазначив президент.

Володимир Зеленський розповів учасникам конференції, що окупанти пошкодили у серпні лінії зв’язку станції з українською енергосистемою, а також датчики радіаційного моніторингу, азотно-кисневу станцію, трубопроводи для водню й відповідну інфраструктуру.

"Вже тоді Європа опинилася за кілька кроків від ядерної катастрофи. І зараз ми всі в цій складній ситуації", — звернув він увагу.

Президент України зазначив, що необхідно посилювати санкційний тиск на РФ. Крім того, Україні потрібно більше зброї, щоб зупинити Росію. Також Зеленський акцентував на необхідності фінансової підтримки.

Читайте також: Запорізька АЕС — це лише початок, РФ стала на шлях ядерного тероризму та шантажу, — Дунда

Прямий ефір