Украина наш дом

Росія може втратити контроль та допустити вторинний вихід радіації на ЗАЕС, — Іжак

Ілюстративне фото: Facebook

Росіяни навряд чи повторять Чорнобиль, але можуть створити небезпечний для здоров'я вторинний вихід радіації на Запорізькій атомній електростанції. Про це сьогодні, 15 серпня, в ефірі марафону FREEДОМ заявив завідувач сектору Центрального регіону Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Іжак, інформує "Дом".

"Я думаю, можуть досить просто через власне божевілля та необережність створити саме чорнобильський вихід такий потужний тепловий вибух із розплавленням палива, яке потім сторіччя не можна буде прибрати. Принаймні десятиліття, як у Чорнобилі. Це 200 тонн розплавленого палива, просто накрите саркофагом, нічого не можна зробити з ними. Я думаю, щоб створити таке це їм треба дуже постаратися, це буде реальним актом безумства. Це означатиме, що ця країна зійшла… там не лишилося нічого раціонального, якщо росіяни це зроблять. Я таки не вірю, що таке може бути, це на рівні використання ядерної зброї", — сказав він.

Експерт підтвердив, що у разі аварії на ЗАЕС наслідки торкнуться не лише України, а й самої Росії та Туреччини.

"Якщо радіація дістанеться Туреччини, то проєкт будівництва АЕС "Аккую" буде зупинено. Це все справді божевілля", — додав він.

Іжак зазначив, що Росія постійно намагається створювати реаліті-шоу, показуючи, що готова йти до кінця. Через своє божевілля та необережність РФ може втратити контроль та допустити небезпечний прецедент на станції.

"Тут треба говорити лише про те, що Росія, намагаючись постійно створювати ці реаліті-шоу, показуючи, що вони готові йти до кінця для того, щоб захопити якісь нові українські території, щоб їм дали відчути запах якоїсь перемоги, вони готові йти до кінця, у цьому реаліті-шоу вони просто можуть втратити контроль та допустити вихід радіації із цієї станції", — резюмував експерт.

Читайте також: Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, — "Енергоатом"

Нагадаємо, у спільній заяві Європейського Союзу та 42 країн йдеться, що присутність російських збройних сил на Запорізькій АЕС не дозволяє оператору та українській владі виконувати свої зобов'язання з ядерної та радіаційної безпеки відповідно до міжнародних конвенцій та норм безпеки МАГАТЕ, а також перешкоджає виконанню МАГАТЕ свого мандата за гарантіями.

Прямий ефір