Украина наш дом

Росія готує "операцію відплати" на 24 серпня: цілі назвав Маломуж (ВІДЕО)

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Країна-агресор готується до комплексного контрудару та приурочить його до Дня Незалежності України. Таку думку сьогодні, 16 серпня, висловив генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

Він висловив сумніви, що Росія прямо зараз спробує якимось чином відповісти на вибухи в Криму, зокрема сьогоднішні, що прогриміли біля Джанкоя. Водночас Маломуж зазначив, що РФ у жодному разі не може показати свою слабкість, особливо на Кримському напрямку.

"Путін гарантував, що жодна територія не буде піддана нашим атакам, і вони мають системи ППО, які забезпечуватимуть надійний захист... Крим є знаковим для Путіна. Усі операції, які проводилися на цій території, тим більше вибухи на аеродромі, вибухи сьогодні на складах, ми говоримо про можливі вибухи зараз у Сімферопольському районі, це — ми зараз не можемо прямо стверджувати — наслідки роботи Збройних сил України", — зазначив екскерівник Служби зовнішньої розвідки України.

На його думку, це може бути результатом успішної роботи українських диверсійних груп та української агентури на півострові.

Маломуж впевнений, що Росія готує "операцію відплати", але не прив'язуватиме її прямо до втрат у Криму.

"Чи будуть зараз проводити "операцію відплати"? Будуть, але не пов'язуватимуть з великими втратами, наприклад, у Криму. Вони зараз готують операцію на 24-те. Ця інформація вже відома була з оперативних джерел", — зазначив він.

Ознаками підготовки операції Микола Маломуж називає стягування російських сил із території Криму в Херсонську та Запорізьку області, на схід України, а також на територію Білорусі.

"Білорусь — один із потужних центрів концентрації ракетних засобів, авіації і, можливо, засобів доставки. Сьогодні вже йдуть великі поставки ракетних систем на цю базу", — зазначив він.

Очікувати, на його думку, варто нових ракетних ударів і, можливо, наступальних операцій на широкому фронті.

"Я думаю, що зараз вся складова російських збройних сил і навіть резерви, які вони підготували за рахунок мобілізації в губерніях, буде підтягнуто саме під 24 серпня", — коментує генерал армії України.

Мета агресора, як вважає Маломуж, — зіпсувати українцям свято та показати, що Росія має дуже серйозні наміри щодо захоплення нових територій. Все це робиться, щоб змусити Україну до переговорів на умовах Москви.

"Це спроба ще раз залякати Україну, масованим ударом придушити всі наші точки, а найголовніше — мирне населення, щоб ми вимагали миру та переговорів… Ми маємо дані, що вони говоритимуть про те, що це лише початок глобального наступу. Або ми погоджуємося на мирні переговори, або вони далі продовжують саме такі масовані атаки", — коментує Маломуж.

Водночас він зазначає, що цей російський план не має перспектив, оскільки Україна готова відповідати.

Читайте также: Вибухи в Криму та масований обстріл Харкова — головне на 174-ту добу війни (ВІДЕО)

Прямий ефір