Украина наш дом

Російські силовики затримали чотирьох адвокатів у Криму — деталі від Денісової

Окупований Крим. Фото: ukrinform.ua

За два дні на Кримському півострові російські силовики затримали чотирьох адвокатів, які з перших днів російської окупації допомагають жертвам переслідувань. Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова, передає "Дом".

Серед затриманих — Едем Семедляєв, Назім Шейхмамбетов, Айдер Азаматов та Еміне Авамілєва.

Так званий "центральний районний суд" Сімферополя в тимчасово окупованому Криму визнав адвоката Назіма Шейхмамбетова винним за статтею 20.2.2 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ (організація масового одночасного перебування та/або пересування громадян у громадських місцях, що спричинили порушення громадського порядку) та призначив йому 8 діб адміністративного арешту.

"Після "судового" засідання окупаційна поліція затримала ще й адвокатів Айдера Азаматова та Еміне Авамілєву, які захищали Назіма Шейхмамбетова. Їх звинувачують у тому ж самому правопорушенні, що й Шейхмамбетова, їм може загрожувати до 15 діб адміністративного арешту. Адвоката Еміне Авамілєву відпустили під особисте зобов'язання", — розповіла Денісова.

За словами омбудсмена, усі затримані залишилися без адвокатської підтримки, що є порушенням права на захист, гарантованого статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прямим перешкоджанням професійній адвокатській діяльності.

"Переслідуючи адвокатів, окупанти порушують положення статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, згідно з якою кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, Європейської конвенції з прав людини", — наголосила Денісова.

Нагадаємо, п'ятьох кримських татар засудили до 12-14 років суворого режиму.

Прямий ефір