Украина наш дом

Російська армія діє у складі шести угруповань на території України, — ISW

Ілюстративне фото: gur.gov.ua

Російські окупанти, ймовірно, діють у шести угрупованнях військ на території України. Про це повідомляється у зведенні Інституту вивчення війни (ISW), інформує "Дом".

За даними аналітиків, шість угруповань російських військ діють у напрямку Харкова, на північному сході Харківської області, на лінії Ізюм — Слов'янськ, у напрямку Сіверська, Бахмута, на лінії Донецьк — Авдіївка та на півдні України.

Угруповання на Харківському та Сіверському напрямках, найімовірніше, сформовані на основі ядра, набраного із Західного та Центрального військових округів РФ відповідно. Лінію Ізюм — Слов'янськ дедалі частіше комплектують нещодавно сформованими батальйонами "добровольців", які, ймовірно, мають дуже низьку боєздатність.

У районі Бахмута більшість становлять найманці приватної військової компанії "Вагнер", а в районі Донецька та Авдіївки переважають сили терористів "ДНР". Ядро окупантів у Херсонській та Запорізькій областях становили війська Південного військового округу РФ — вони були посилені військами Східного військового округу, Росгвардією та десантниками.

Жодне з перерахованих угруповань не є однорідним, оскільки по всьому фронту розкидані підрозділи різних військових округів, підрозділи терористів, "добровольчі" частини та інші формування, зазначає Інститут.

"Росія приділяє першочергову увагу просуванню своїх військ навколо Бахмута і, можливо, до Сіверська, а також захопленню територій на Авдіївському напрямку. Висока концентрація "добровольців" на Слов'янському напрямку свідчить про те, що цей район не перебуває в центрі уваги Москви та може бути вразливим для контратак України", — йдеться в повідомленні.

Накопичення сил у Херсонській області та навколо неї може створити серйозні проблеми для російського командування та управління, особливо якщо українські сили перейдуть там у контрнаступ, заявили в ISW.

Читайте також: На чотирьох напрямках ворога змусили відійти — зведення Генштабу ЗСУ

Прямий ефір