Батьківщина митця: чим Чугуїв надихав Рєпіна (ВІДЕО)

Музей Репина в Чугуеве. Фото: arkadiya-tour.com.ua

Чугуїв — одне з найстаріших міст Харківщини. Вся його архітектура пов'язана з ім'ям Іллі Рєпіна, адже це — батьківщина художника. Чим ще славиться Чугуїв — йдеться у новому матеріалі циклу "Туристична Україна" телеканалу "Дом".

Невелике затишне містечко має багату історію і дивовижну природу.

У Чугуєві можна відвідати і садибу Рєпіна, а також дізнатися всю правду про "чорний пензель" творця, легенда про який відома серед поціновувачів мистецтва. Вважалося, що майже всі, хто позував художникові, нібито, незабаром вмирали насильницькою смертю. Але музейні працівники ці чутки спростовують.

"Ця байка з'явилася за життя Рєпіна. Так, був збіг, і дійсно є кілька портретів, після позування для яких люди незабаром померли. Але, якщо розібратися, Мусорського він писав спеціально на смертному одрі, для того, щоб встигнути зафіксувати образ свого друга", — розповідає Марина Лантрат, завідуюча меморіальним відділом художньо-меморіального музею Рєпіна.

Музей Рєпіна в Чугуєві. Скріншот: kanaldom.tv

Писати аквареллю Рєпін навчався у будинку військових поселень. Сьогодні це пам'ятка архітектури національного значення, якій майже дві сотні років. Найцікавіше в ній — підлога.

"Підлога була виконана у 1825 році, потім під час користування її покривали і асфальтом, і бетоном. Ось сьогодні ми все зняли, звільнили цегляну підлогу від нашарувань. І для себе з подивом з'ясували, що та кладка ялинкою застосовувалася ще древніми римлянами і називалася вона "opus spekatum", — зазначила Світлана Бучаста, директор музею.

Підлога в будинку військових поселень. Скріншот: kanaldom.tv

Приїжджаючи до Чугуєва, Ілля Рєпін обов'язково відвідував царський сад і шляховий палац, в якому зупинялися імператори та члени імператорської родини.

Будівлю планують відновити в межах національної програми "Велика реставрація". Вона, як і більшість споруд музейного комплексу, потребує капітального ремонту.

Чугуїв вже готовий приймати туристів, для цього в місті обладнали цікаві локації і місця для відпочинку.

Читайте також: "Вінниця в мініатюрі": яку архітектуру міста можна побачити в музеї під відкритим небом (ВІДЕО)

Прямий ефір