Роботи-кур'єри підкорюють Піднебесну: безпілотні постачальники набирають популярність у Китаї (ВІДЕО)

Робот-доставщик. Скриншот видео: kanaldom.tv

Пандемія прискорила розвиток безконтактної доставки у Китаї. Тепер по вулицях Піднебесної їздять роботи-кур'єри, повідомляє "Дом".

Робот-постачальник схожий на металевий ящик на колесах. Таких кур'єрів по всьому Китаю вже наступного року буде понад 2 200.

"У лютому 2020 року пандемія значно прискорила використання цих роботів. Вже через півроку в місті Чанша ми створили велику систему доставки замовлень через інтернет за допомогою таких безпілотних транспортних засобів. Це вже системна зміна. Тепер наше завдання — об'єднати використання цих роботів-кур'єрів з усім виробничим ланцюжком", — розповів головний розробник автономного водіння JD Logistics Конг Кі.

У Китаї роботизована доставка — економічна необхідність. Ринок онлайн-покупок у країні за останні п'ять років зріс у три рази. За той же період обсяг доставки харчів збільшився у п'ять разів. Цифри продовжують рости, а робоча сила не може покрити попит. Тому бізнес робить ставку на роботів.

Водночас, з огляду на повільність 4-колісних доставників, замінити людей найближчим часом їм не вдасться. Крім того, роботам-кур'єрам поки не під силу долати перешкоди, наприклад — сходинки.

"Я думаю, якщо мова йде про швидку доставку до офісів, його ефективність поки низька. Люди замовляють багато товарів та їжі. Але такого кур'єру поки з цим не впоратися. Мені здається, розробникам варто подумати про те, як підвищити його ефективність", — говорить співробітниця інтернет-магазину Чжан Зі.

Якщо ж мова йде про нетермінові пакети, такі роботи можуть стати королями "останньої милі". Так називають доставку від кінцевого сортувального центру до дверей замовника. Зараз ця частина — найбільш трудомістка та витратна. Постачальнику досить буде покласти посилку до робота, ввести номер та адресу в офісному центрі або житловому комплексі. А далі машина вже сама знайде одержувача.

На відміну від сходинок, ліфтами роботи вміють користуватися та здатні самостійно дзвонити одержувачам.

Такий постачальник коштує близько 39 тис. дол. Але через підвищення попиту на них і зростання їх виробництва ціна буде падати.

Тому за використанням роботів-доставщиків в тандемі з людиною-кур'єром майбутнє, впевнені представники інтернет-комерції.

Прямий ефір