Украина наш дом

РФ потрапила у власну пастку, задекларувавши як мету "звільнення" Луганщини та Донеччини, — Грабський

На передовій. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Росія потрапила у свою власну стратегічну пастку, коли задекларувала мету — "звільнення" Луганської та Донецької областей, і тому відмовитися від неї вона не може. Таку думку озвучив сьогодні, 10 серпня, військовий експерт Сергій Грабський в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

За словами Грабського, невдачі російських загарбників на сході пов'язані саме з тим, що вони змушені розтягувати війська на інші напрямки.

"Вони (росіяни, — ред.) самі усвідомлюють усю недоцільність такого характеру бойових дій, але змушені діяти за інерцією. Вони змушені розтягувати війська на інші напрями, реагувати на дії українських військ у Харківській області, остерігатися наступу ЗСУ на Херсонському напрямку, на Запорізькому. Тому і відбувається таке розмазування військ по всьому фронту. І це, знову ж таки, вписується в те, що людей у ​​них не скрізь вистачає, попри колосальну кількість озброєння та бойової техніки", — пояснив військовий експерт.

Грабський вважає, що окупанти будуть змушені продовжувати діяти в такій тактиці, адже вони заручники цієї ситуації.

"Вони продовжують інтенсивні обстріли, наголошую, обстріли, насамперед, і локальні спроби просування на окремих ділянках. І якщо ми візьмемо дещо ширший огляд того, що було, тобто можемо згадати, що ще кілька тижнів тому говорили про тиск противника на Слов'янськ, Сіверськ, Бахмут, то зараз тиск на Слов'янськ і Сіверськ ослаблений, тобто наступальні дії не ведуться, хоча обстріли не припиняються, а противник намагається вести якісь локальні дії, які, до речі, мають сенс у районі Бахмута, Авдіївки, Мар'їнки та Пісок", — сказав Грабський.

Він також наголосив, що треба брати до уваги таке поняття, як фактор часу. І нагадав, що наступальна операція російських військ розпочалася на Донбасі ще у квітні.

"Відтоді й аж до останньої декади липня особливих якихось активних дій на правому березі Дніпра, на Запорізькому напрямі не спостерігалося, і там була досить невелика кількість військ. І противник намагався вести активні наступальні бойові дії саме на сході", — уточнив Грабський.

І крім військового чинника є ще суспільно-політичний, акцентував він. Саме тому Росія здійснює тиск на сході, не відходячи від раніше задекларованої мети, змінюючи при цьому напрям дій у тактичному характері.

Читайте також: Чорний ринок озброєння і чи є на ньому HIMARS: інтерв'ю з Грабським

Прямий ефір