Украина наш дом

РФ підключає Запорізьку АЕС до російської енергосистеми, — "Енергоатом"

Запорізька АЕС. Фото: Telegram/"Енергоатом"

Російські окупанти відключають Запорізьку АЕС від української енергосистеми. Далі вони хочуть підключити атомну станцію до своїх мереж в окупованому Криму. Якщо процес буде завершено, електростанцію вже неможливо підключити до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Про це повідомив президент "Енергоатому" Петро Котін в ефірі єдиного телемарафону, повідомляє "Дом".

За його словами, персонал "Росатому" передав на станцію програму з перепідключення Запорізької АЕС до Криму. І першою умовою цієї програми є тяжке ушкодження ліній зв'язку до енергосистеми України.

"І саме це ми бачимо протягом останніх трьох днів — пошкоджено три лінії, зараз ЗАЕС працює з видачею в одну лінію", — розповів Котін.

Щоб перепідключити станцію, окупантам потрібно буде повністю її "згасити" разом із півднем України — Херсонською та Запорізькою областями.

"Це найнебезпечніший пункт плану росіян, бо станція працюватиме на дизель-генераторах. Якщо будуть якісь відмови обладнання, це загрожуватиме аварією. Після цього Росія почне підключати області від підстанції в Джанкої. Після цього поступово доходять до Каховської, а від Каховської підключають Запорізьку станцію", — сказав Котін.

Він наголосив, що якщо процес буде завершено, електростанцію вже неможливо буде підключити до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті.

Читайте також: Аварія на Запорізькій АЕС може бути потужнішою, ніж на ЧАЕС у 10 разів, — Мінекології

Нагадаємо, раніше військовий експерт Валерій Рябих висловив думку, що ядерний тероризм Росії на ЗАЕС — наслідок злочинів, скоєних ЗС РФ раніше, і які не отримали відповіді від міжнародної спільноти.

Прямий ефір