Украина наш дом

РФ блокує судноплавство в Азовському морі (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: odessa.dozor.ua

Російські кораблі знову перешкоджають українському судноплавству в Азовському морі. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на дані Командування військово-морських сил України.

У ніч на 15 квітня українські артилерійські катери поверталися після супроводу комерційних суден з маріупольського порту на базу. Неподалік від Керченської протоки з'явився сторожовий корабель ФСБ РФ. Російський капітан вийшов в ефір і заявив, що якщо українські катери наступного разу наблизяться до збудованого окупаційною владою Керченського мосту, то до них застосують зброю.

"РФ продовжує порушувати норми Міжнародного морського права. В Азовському морі катери ФСБ РФ вчергове спробували перешкоджати законним діям катерної групи ВМС ЗС України, які перебувають на бойовому чергуванні. Незважаючи на провокації та цілеспрямовані дії росіян щодо обмеження вільного судноплавства, катерна тактична група ВМС України продовжила виконувати поставлені завдання", — йдеться в повідомленні.

Раніше Російська Федерація оголосила про закриття з наступного тижня до жовтня 2021 року частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і суден інших країн під приводом військових навчань. 

Прямий ефір