Украина наш дом

Результати будуть пізніше, — підсумки зустрічі Байдена та Путіна підбив Кравчук

Леонід Кравчук. Фото: leonid-kravchuk.com.ua

Очікувати на справжні результати зустрічі в Женеві президента США Джо Байдена і лідера РФ Володимира Путіна треба пізніше, тому що громадськість не чула, про що вони говорили. Про переговори можна судити лише за підсумковими пресконференціями президентів. Таку думку сьогодні, 20 червня, в програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" розповів очільник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук.

Загалом Кравчук оцінив зустріч лідерів США та Росії як "продуктивну, конструктивну", і що Байден на ній був більш переконливий.

"Тому що до цього він мав можливість зустрітися з лідерами країн "Великої сімки" (G7), НАТО, ЄС, і він мав за спиною консолідовану позицію ЄС, G7 і НАТО. Це означає, що він спирався на надто велику демократичну силу", — сказав Леонід Кравчук.

У Путіна ж не було підтримки інших країн-лідерів.

"Судячи з його промови, він спирався на агресивні наміри та військові сили своєї країни. Я не знайшов в його формулюваннях натяки, що він міг говорити від імені ще когось. Що за ним стоять, підтримують його сили в інших країнах", — пояснив глава української делегації в ТКГ.

Однак як точно будуть вибудовуватися взаємини США і Росії, зокрема в українському питанні, наразі невідомо, тому що за підсумками зустрічі не було ухвалено комюніке.

"Значить, говорити про те, що ми маємо точні формулювання та точні завдання, теж не можна... Ми можемо обговорювати підсумкові пресконференції. А на них Путін і Байден перерахували, що вони робили, але абсолютно нічого не сказано, як робили, яким чином робитимуть, хто відповідатиме за це", — додав Кравчук.

Саміт Байден — Путін продемонстрував світові, що "демократія розвивається, а автократія неминуче досягне кінця".

"Ця зустріч — це не просто розмова. Це Байден показав свої тверді наміри захищати демократичні цінності, й сказав, що США будуть це робити системно та послідовно... Що нічого не мине безслідно. Що за дії, які сьогодні дозволяє собі Росія, вона буде покарана, і щодо неї будуть застосовані відповідні заходи", — резюмував Кравчук.

Повна версія інтерв'ю: З чим Зеленському їхати до Байдена: "Взгляд с Банковой" з Леонідом Кравчуком

Нагадаємо, Джо Байден і Володимир Путін зустрілися в Женеві 16 червня. Під час пресконференції після зустрічі з Володимиром Путіним Джо Байден, зокрема, заявив, що Вашингтон і надалі підтримуватиме територіальну цілісність та суверенітет України.


Усі новини за темою — у спецрозділі "Байден & Путін".

Прямий ефір