Резонансні свідчення Медведчука — оцінки, реакції, думки (ВІДЕО)

Медведчук у кайданках. Фото: СБУ

Нові резонансні подробиці з'явилися у справах про закупівлю вугілля у так званих "Л/ДНР" та виведення з держвласності України нафтопроводу. Нардеп Віктор Медведчук, раніше затриманий за підозрою в держзраді, заявив про причетність до його злочинної діяльності, серед інших, і п'ятого президента Петра Порошенка. Відеозапис допиту оприлюднила СБУ. На одкровення Медведчука відреагували у Порошенка, коментують їх і експерти, інформує "Дом".

На допиті нардеп заявив про схему виведення з держвласності України частини нафтопроводу "Самара — Західний напрямок". З цього приводу, за словами Медведчука, до нього особисто звернувся Порошенко та попросив зв'язатися з керівництвом Росії. Він погодився, а п'ятий президент, як каже, забезпечив ухвалення потрібних рішень у всіх українських інстанціях.

"Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна — усі вони приймали рішення, природно, потрібні для особистих інтересів президента Порошенка. За рік роботи, з травня 2018-го по травень 2019-го, труба заробила більше ніж удвічі від суми грошей, які були сплачені за цю трубу", — повідомив Медведчук.

За його словами, протягом року трубопровід приносив до 42 млн дол. прибутку. А з травня 2019-го, тобто після виборів президента та втрати Порошенком посади, прокачування дизеля через цю магістраль припинилося. Затриманий нардеп також розкрив механізм закупівлі вугілля у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей у 2014-2015 роках.

"У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями та тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему щодо можливості закупівлі цього вугілля та постачання його в Україну", — заявив Медведчук.

У СБУ зазначили, що затриманий нардеп співпрацює зі слідством та підтвердив ті докази, які зібрала Служба безпеки. Він назвав конкретні прізвища високопосадовців, які можуть бути причетні до завдання шкоди інтересам України.

"Він насамперед підтверджує, що експрезидент Порошенко використав зв'язки Медведчука з керівництвом Російської Федерації, щоб організувати певні бізнес-схеми. І вони були точно, на думку СБУ, не на користь України. Навпаки, економіка та безпека держави зазнали прямих збитків від таких дій", — прокоментував свідчення Медведчука голова Служби безпеки України Іван Баканов.

За словами голови СБУ, роботу з Медведчуком та іншими підозрюваними продовжать. І крапку у цій справі ставитиме суд.

Тим часом на нові свідчення вже відреагував адвокат п'ятого президента Ігор Головань. Він заявив, що слова Медведчука не відповідають дійсності.

"Те, що робить СБУ — це виключно піар. По-перше, це не їхня справа, цим має займатися ДБР. І те, що про це говорить СБУ, підтверджує, що тут нічого спільного з правдою і законом немає... Призначене судове засідання щодо арешту майна Петра Порошенка. Це звичайний тиск на суд", — прокоментував адвокат.

У партії "Європейська солідарність", лідером якої є Порошенко, заяви Медведчука називають спробою того виторгувати собі уникнення відповідальності.

"Медведчук, який рятує свою шкуру від відповідальності за свою антиукраїнську діяльність, готовий "заявляти" що завгодно про будь-кого", — йдеться у заяві партії "Європейська солідарність".

Ще рік тому Медведчук назвав усі звинувачення у "паливній" справі необґрунтованими. А зараз, на думку політолога Сергія Бикова, змінив риторику, бо його загнали в глухий кут, адже росіяни поки що не погоджуються на обмін нардепа.

"Я не вважаю, що Віктор Володимирович [Медведчук] давав свідчення під якимось тиском. Він, швидше за все, просто розуміє, що його ставка програла і розуміє неминучість того, що Петро Олексійович [Порошенко] не повернеться більше ніколи до влади в Україні", — коментує керівник аналітичного центру "Інполіт" Биков.

На думку політолога Володимира Фесенка, розслідування цієї справи викликає додаткову напругу, тому її краще перенести на повоєнний період. Але й відкладати в довгу скриньку теж не можна, адже може йтися про державну зраду.

"Справа від початку надто політизована. І ми бачимо, що Петро Олексійович і його команда постійно вдаються до політичних засобів самозахисту. Потрібно окрему справу заводити щодо Медведчука і теж щодо державної зради, про його співпрацю з російським режимом, з Путіним, про його сприяння діяльності проросійських сил в Україні. Але це має бути окрема справа — знову ж таки для того, щоб не затягувати", — вважає голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Медведчука підозрюють у скоєнні одразу кількох злочинів. Це і зазіхання на територіальну цілісність України, і розкрадання природних ресурсів, і передача таємної інформації російським спецслужбам, і державна зрада, а також — сприяння діяльності терористичної організації.

Читайте також: Утік з-під арешту 23 лютого і переховувався в приватному будинку в Києві — свідчення охоронця про Медведчука (ВІДЕО)

Нагадаємо, 12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Служба безпеки України затримала народного депутата Віктора Медведчука.

Згодом, 16 квітня, Личаківський районний суд м. Львова обрав нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.  

27 квітня проводилися обшуки на 22 об'єктах на Львівщині, які належать родичам народних депутатів Віктора Медведчука та Тараса Козака.

Читайте також: Переховувався 48 днів: у яких кримінальних справах фігурує Медведчук (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір