"Ресурсний" законопроєкт ухвалила Рада: що він передбачає

ВРУ. Фото: sluga-narodu.com

Верховна Рада України сьогодні, 30 листопада, ухвалила законопроєкт щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. Так званий "ресурсний" законопроєкт № 5600 у другому читанні підтримали 255 нардепів, інформує "Дом".

Голоса "за" віддали 210 депутатів із фракції "Слуга народу", два — з фракції "Батьківщина", 18 — з фракції "За майбутнє", 19 — з фракції "Довіра" та шість позафракційних.

Із законопроєкту виключили поправку щодо ставки ренти на руду.

"Прошу не підтримувати поправку 97, оскільки вона пов'язана з формулою нарахування ренти на руду, а нинішні світові ціни не відповідають очікуванням, які були на початковому етапі", —аргументував голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Як зауважив голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, ухвалений закон передбачає оподаткування надвеликого бізнесу, надр, знищення політично корупційних пільг, що накопичувались в Податковому кодексі протягом десятиліть, та залучення в бюджет додаткових грошей на розвиток інфраструктури і підтримку людей.

Серед важливих змін, які передбачає документ:

  • при розрахунку рентної плати використовується формула з біржевими цінами без урахування витрат на логістику, що забезпечить справедливе оподаткування рентної плати;
  • виключення можливості для підприємств, які займаються вирощуванням птахів, перебувати на єдиному податку;
  • податкові пільги для компаній, що здійснюють діяльність у шахтарських регіонах;
  • удосконалено адміністрування;
  • не запроваджується мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) власникам земельних ділянок у межах населених пунктів (земля на прибудинкових територіях);
  • звільнення від податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) надається тим, у кого розмір доходу від продажу продукції не перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати;
  • звільнено від ПДФО дохід у вигляді соціальних послуг;
  • розширення переліку товарів, що не підлягають маркуванню марками акцизного податку (тестові зразки алкогольних напоїв та натуральні вина без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%).

"Фактично йдеться про продовження політики деолігархізації, яку розпочав президент Володимир Зеленський: олігархи повинні бути позбавлені "привілеїв" і стати просто великими бізнесменами. Вони не мають отримувати надприбутки за рахунок надр чи маніпуляцій з податками у той час, коли люди не отримують гідні пенсії та зарплати. Бізнес повинен працювати чесно і сплачувати чесні податки", — прокоментував Гетманцев.

Читайте також: З податком на третю квартиру: нардепи домовилися про "ресурсний" законопроєкт

Нагадаємо, законопроєкт № 5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" стосується підвищення деяких податків і зборів. Планувалося, що він допоможе залучити до держбюджету близько 30 млрд грн.

Законопроєкт було ухвалено у першому читанні 1 липня. Після цього до нього надійшло понад 11 тис. поправок.

Медіа-партнери
Прямий ефір