Вирішують усі проблеми громади: як працюють "українські шерифи" на лінії дотику (ВІДЕО)

Поліцейські офіцери громади. Фото: kanaldom.tv

У селах Донеччини закон та порядок охороняють поліцейські офіцери громад, яких місцеві жителі називають "українськими шерифами". Ця нова структура зародилася два роки тому. Поліцейські офіцери обслуговують територію поблизу лінії дотику, інформує "Дом".

Усього 18 сіл та селищ на лінії дотику вже забезпечені поліцією. Серед них — Сартана, Гнутове, Талаківка, Чермалик, Орловське, Бердянське, Лебединське, Павлопіль.

Поліцейські вирішують усі проблеми громади: протидіють незаконному обігу наркотиків, вирубці лісу, борються з браконьєрами, припиняють торгівлю алкогольним фальсифікатом і розкривають "по гарячих слідах" побутові крадіжки.

Але найголовніше, за словами жителів, почувати себе під надійною охороною та знати, що у разі надзвичайної ситуації допомога прийде негайно.

Сотні кілометрів сільськими дорогами, ненормований робочий день, розшукова робота, профілактика правопорушень та цілодобова допомога людям. Поліцейський Георгій Куркчі дуже любить свою роботу.

"Я тут виріс, народився, розумієте. Проблеми цієї громади — це і мої проблеми, тому що я тут живу, тут живуть мої батьки, близькі родичі. Тому це для мене все ось тут", — наголошує він.

Своєю чергою, місцеві жителі зазначають, що без "шерифів" неможливо вирішувати дуже багато питань.

"Це наша і надія, і опора, і підтримка, і перші наші помічники", — зазначає жителька Чермалика Наталія Аріх.

Щоб стати поліцейським офіцером громади, потрібно пройти конкурсний відбір. Працювати у новій структурі хотіли сотні охочих. Брали найкращих, а потім навчали у Харкові. Викладали курсантам американські та канадські фахівці.

З перших днів роботи, за словами місцевих жителів, "шерифи" проявили себе як талановиті детективи.

"Шерифи" постійно спілкуються зі школярами, проводять зустрічі за заздалегідь спланованим графіком.

У Сартанській громаді офіцери працюють лише місяць. За цей час вони змогли розкрити з десяток крадіжок, припинити незаконну торгівлю алкоголем, провести рейди щодо дотримання карантинних норм та виявлення мисливців-браконьєрів, задокументувати діяльність "чорних" лісорубів.

Для поліцейських офіцерів спеціально відремонтували окреме приміщення, яке вони називають своєю станцією. Зарплату їм виплачує Національна поліція. А утримання службових автомобілів, комунальні платежі за будівлю, де вони працюють, — за рахунок громади.

Сартанська селищна військово-цивільна адміністрація, де проживає понад 20 тис. людей, виділяє також кошти на оргтехніку та все необхідне для допомоги людям.

"Графік — 24/7. Плануємо самі собі робочий день і, якщо треба, і розуміємо, що є ситуація така: відпочили до вечора, а ввечері виїжджаємо і до ранку працюємо за потребою", — розповідає поліцейський офіцер Леонід Ксеніта.

Загалом у Донецькій області до проєкту "Поліцейський офіцер громади" приєдналися 19 об'єднаних територіальних громад.

Читайте також: "Українські шерифи" охороняють закон та порядок на лінії дотику (ФОТО)

Медіа-партнери
Прямий ефір