Украина наш дом

Вирішують лише Україна та НАТО: вимогу Росії до Альянсу прокоментували у МЗС (ВІДЕО)

Тільки Україна та члени НАТО мають право вирішувати, як далі розвиватимуться їхні відносини, зокрема й щодо вступу до Альянсу. Так у Міністерстві закордонних справ прокоментували вимоги Росії про так звані "гарантії безпеки" з боку Сполучених Штатів та НАТО, інформує "Дом".

Вже неодноразово і Штати, і країни-члени Альянсу заявляли: Росія не має права голосу в цьому питанні. Але незважаючи на це, Кремль озвучив нові умови: відкликати рішення Бухарестського саміту 2008 року про залучення України та Грузії до Північноатлантичного альянсу.

У МЗС України нагадали загальновизнаний факт: головною проблемою євроатлантичного простору нині є озброєна агресія Російської Федерації, а також нинішня російська ескалація вздовж кордону України та на її окупованих територіях.

"Саме згортання ескалації та припинення розв'язаного Росією міжнародного збройного конфлікту є найкращою гарантією безпеки на континенті", — наголосив спікер відомства Олег Ніколенко.

Зазначимо, що, коментуючи вимоги РФ, у Білому домі заявили: США не будуть вести жодних перемовин щодо європейської безпеки без союзників.

Читайте також: Чому Путін боїться вступу України до НАТО: "5 вопросов" із політологом Андрієм Кучером

Прямий ефір