Репресії кримських татар — це "гібридна депортація" з боку російської влади, — адвокат (ВІДЕО)

Николай Полозов. Фото: kanaldom.tv

Кримські татари піддаються постійним репресіям з боку російської влади. Тим самим Росія намагається змусити їх мовчати або змусити покинути півострів. Таку думку телеканалу "Дом" висловив російський адвокат Микола Полозов, відомий з багатьох справ українських політв'язнів в РФ.

Правозахисник назвав такі дії окупантів "гібридною депортацією". Він упевнений, що наспіх сфабриковані кримінальні справи та "штампування" великих термінів у вироках військових судів РФ триватимуть і далі, оскільки ФСБ та МВС Росії необхідно пояснити необґрунтовано роздуті бюджети відомств.

"Ми бачимо, що протягом останніх семи років, починаючи з 2014 року, російська влада проводить послідовну політику репресій щодо кримських татар, як найбільш значущої соціальної групи в Криму, національної групи в Криму, яка не прийняла наслідки окупації. Яка, попри тиск, все одно продовжує чинити опір", — сказав Полозов.

Адвокат зазначив, що мова йде про практично 100 кримських татар.

"Вони незаконно утримуються в російських в'язницях, як на території окупованого Криму, так їх вивозять в порушення норм міжнародного права на материк, де судять", — зазначив Микола Полозов.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FkanalDOM%2Fvideos%2F311775593806895%2F&show_text=false&width=560" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Читайте також: Кого видворятимуть з Криму після деокупації півострова: "5 вопросов на злобу дня" з адвокатом Миколою Полозовим

Нагадаємо, в окупованому Криму до громадян України також застосовується примусова депортація. За 2020 рік Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала 178 випадків, коли "суди" в Криму виносили такі рішення. Зазвичай ідеться про звичайних кримчан, які проживали на півострові раніше і залишилися тут після 2014 року.

Медіа-партнери
Прямий ефір